Oliver Phelps

Oliver Phelps

Celé jméno: Oliver Martyn John Phelps
Místo narození: Sutton Coldfield, Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter

Datum narození: 25.2.1986 (32 let)

Oliver Phelps je britský herec, který se narodil roku 1986. Společně se svým bratrem Jamesem, jednovaječným dvojčetem, se narodil Martynovi a Susan Phelpsovým. Jeho bratr James je sice jeho dvojčetem, ale Oliver je o 13 minut starší. Společně chodili na školy Little Sutton Primary School a Arthur Terry Secondary School.

Když začalo připravování nové filmové série jménem Harry Potter, tak bylo potřeba sehnat dva mladé herce, kteří by se zhostili role dvojčat Freda a George Weasleyových. James a Oliver tyto role získali, a proto se z nich stali profesionální herci. Objevili se ve všech osmi filmech z této filmové série. Oliver se po konci Harryho Pottera objevil v několika dalších filmech, kde však neztvárnil žádné velké role.


Podobně jako jeho bratr, tak i on má rád golf, kterému se pravidelně věnuje. Rivalita mezi nimi probíhá u fotbalu, kde James fandí Birminghamu, zatímco Oliver Aston Ville. V létě roku 2013 se společně přestěhovali do Kalifornie, aby se věnovali filmové kariéře.

Se svými kolegy z filmu Harry Potter se i nadále stýkají. Konkrétně jsou blízkými přáteli Ruperta Grinta, Toma Feltona, Daniela Radcliffea a Matthewa Lewise.

Foto CC BY-SA 3.0 Niccolò Caranti, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.