Paddy Considine

Paddy Considine

Celé jméno: Patrick George Considine
Místo narození: Winshill, Burton upon Trent, Velká Británie
Známé projekty: Poslední útočiště, Journeyman, House of the Dragon

Datum narození: 5.9.1973 (50 let)

Paddyho skutečné jméno je Patrick. Vystudoval drama na Burton College. Jeho velkou vášní je fotografování, a tak se po dokončení studií na Burton College zapsal na univerzitu v Brightonu, kde vystudoval tento obor. Tomu se věnoval předtím, než se dal na profesionální dráhu herce.

V začátcích své kariéry často spolupracoval se svým kamarádem z Burton College Sheanem Meadowsem. Spolu natočili snímky Three Tears for Jimmy Prophet, A Room for Romeo Brass nebo Boty mrtvého muže. Prvním velkým úspěchem pro něj byla spolupráce s režisérem Pawlem Pawlowským na politicky laděném filmu Poslední útočiště z roku 2000. Za roli Alfieho v tomto filmu získal cenu pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Thessaloniki. Střihl si několik menších roliček ve snímcích Těžká váha nebo Bourneovo ultimátum.

I v nadcházejících letech měl velké role, díky kterým dokázal, že je schopen hrát role v libovolných žánrech. Podílel se například na thrillerech Pláč sovy, Dítě číslo 44 a Melanie: Dar života a smrti, komediích Jmenuji se Oliver Tate, U Konce světa, Girl on a Bicycle, Pride a Ztratili jsme Stalina, romantických filmech Teď a tady a Už teď mi chybíš či dramatech Blesk a Macbeth.

Od roku 2016 se hojně věnuje i seriálovým rolím. Například toho roku si zahrál v dramatu Peaky Blinders, kde ztvárnil padoucha Johna Hughese. Poté zamířil i do seriálů Informer, The Outsider a The Third Day a roku 2022 si zahrál ve fantasy dramatu House of the Dragon, kde se objevil jako samotný král Viserys I. Targaryen.

Paddy má blízký vztah k hudbě a objevil se v několika videoklipech slavných kapel. Za zmínku stojí především video k písni God Put A Smile Upon Your Face od Coldplay. Objevil se i v klipu Familiar Feeling od Moloko nebo Leave Before The Lights Come On od Arctic Monkeys, který dokonce sám vymyslel.

Herec si vyzkoušel, jaké je to být režisérem a v roce 2007 natočil krátký film Dog Altogether inspirovaný životem jeho otce. Za tento snímek získal ceny na festivalu v Benátkách i britské ocenění BAFTA nebo BIFA (British Independent Film Awards). Za kameru se vrátil v roce 2011 s celovečerním snímkem Tyranosaurus, ke kterému si i napsat scénář. Jeho nejznámější film je sportovní drama Journeyman, které nejenom natočil a sepsal, ale zahrál si tu i hlavní roli.

Paddy otevřeně kritizuje Hollywood, a tak si velmi chrání své soukromí. Z toho víme pouze to, že pochází z pěti sourozenců, je ženatý a sám má tři děti.

Foto CC BY-SA 2.0 Paul Bednall, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
House of the Dragon Viserys I. Targaryen 2022 2022 1
Peaky Blinders John Hughes 2016 2016 1

Filtr seriálů