Paddy Considine

Paddy Considine

Celé jméno: Patrick George Considine
Místo narození: Burton upon Trent, Velká Británie
Známé projekty: Bourneovo ultimátum, Těžká váha, Peaky Blinders

Datum narození: 5.9.1973 (48 let)

Paddyho skutečné jméno je Patrick. Vystudoval drama na Burton College. Jeho velkou vášní je ale fotografie, a tak se po dokončení studií na Burton College zapsal na univerzitu v Brightonu, kde vystudoval fotografii, čemuž se věnoval před tím, že se dal na profesionální dráhu herce. V začátcích své kariéry často spolupracoval se svým kamarádem z Burton Collegue Sheanem Meadowsem. Spolu natočili snímky Three tears for Jimmy Prophet (1999), A Room for Romeo Brass (1999) nebo Dead men's shoes (2004). Prvním velkým úspěchem ale pro něj byla spolupráce s režisérem Pawlem Pawlowským na politicky laděném filmu Last Resort z roku 2000. Za roli Alfieho v tomto filmu získal Paddy cenu pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Thessaloniki. Střihnul si několik epizodních roliček ve snímcích Těžká váha (2005) nebo Bourneovo ultimátum (2007).

Embed from Getty Images

Paddy má blízký vztah k hudbě a objevil se v několika videoklipech slavných kapel. Za zmínku stojí především video k písni God Put A Smile Upon Your Face od Coldplay. Objevil se i v klipu Familiar Feeling od Moloko nebo Leave Before The Lights Come On od Arctic Monkeys, který dokonce sám vymyslel.


Paddy si vyzkoušel jaké je to být režisérem a v roce 2007 natočil krátký film Dog Altogether inspirovaný životem jeho otce. Za tento snímek získal ceny na festivalu v Benátkách ale třeba i britské ocenění BAFTA nebo BIFA (British Independent Film Awards). Za kameru se vrátil v roce 2015 s celovečerním snímkem Tyranosaurus, ke kterému si i napsat scénář.

V roce 2016 se objevil jako hlavní záporák ve třetí řadě seriálu Peaky Blinders.

Paddy otevřeně kritizuje Hollywood a tak si velmi chrání své soukromí. Z toho víme pouze, že pochází z pěti sourozenců, je ženatý a sám má dvě děti.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Peaky Blinders Otec Hughes 2016 2016 1

Filtr seriálů