Patina Miller

Patina Miller

Celé jméno: Patina Renea Miller
Místo narození: Pageland, Jižní Karolinie, USA
Známé projekty: Sister Act, Pippin, Hunger Games 3, Madam Secretary

Datum narození: 6.11.1984 (39 let)

Patina Miller se narodila v roce 1984 v Pagelandu ve státě Jižní Kalifornie a vyrůstala pouze s jedním rodičem. V raném věku jí byla přestavena hudba a zpívala se sborem v místním kostele. Chodila na školu guvernéra Jižní Kalifornie a v roce 2006 získala titul na Univerzitě Cernegie Mellon.

V roce 2005 byla jednou ze tří finalistek role Effie White v muzikálu Dreamgirls, kterou nakonec získala Jennifer Hudson. V roce 2007 byla obsazena jako Pam Hendersonová v soap opeře All My Children, ve které se objevila v třiceti dílech. Poté byla obsazena do hlavní role Delores Van CartierovéSister Act, na kterou studovala půl roku. Muzikál měl premiéru 2. června 2009 v londýnském Palladium a ačkoli získala smíšené recenze, kritici chválili Millerin zpěv a herecký výkon. Za roli získala nominaci na cenu Laurence Oliviera. Roli si zopakovala i na Broadwayi a získala cenu Divadelního světa, nominaci na cenu Tony, Outer Critics Circle, Drama League Award a Drama Desk.

Zahrála si hlavní postavu ve hře Pippin a roli si poté zopakovala i v broadwayském revivalu. Vyhrála za ni cenu Outer Critics Circle a cenu Tony. V letech 2014 a 2015 si zahrála velitelku Paylorovou v posledních filmech série Hunger Games, Hunger Games: Síla vzdoru 1. část a Hunger Games: Síla vzdoru 2. část. V květnu 2041 bylo oznámeno, že byla obsazena jako Daisy Grantová, šéfka tisku pro ministryni vnitra v seriálu Madam Secretary. Od roku 2016 děla vypravěče pro dětský animovaný seriál World Party. V roce 2017 si zahrála hlavní roli ve druhé řadě Mercy Street. A v roce 2021 ji uvidíme v hlavní roli v Power Book III: Raising Kanan.

Foto: CC BY 2.0 Nick Step, Wikimedia Commons

Filtr seriálů