Patrick Wilson

Patrick Wilson

Celé jméno: Patrick Joseph Wilson
Místo narození: Norfolk, Virginia, USA
Známé projekty: Watchmen, Fargo, Aquaman

Datum narození: 3.7.1973 (50 let)

Patrick Wilson započal svou hereckou kariéru ve svých patnácti letech. Stejně jako řada jeho kolegů začínal v reklamě, a to například na Toyotu nebo McDonald’s. A přestože má vystudované výtvarné umění, u herectví zůstal.

Mezi jeho první projekty a debut na televizní obrazovce patří účast v televizním seriálu Angels in America, kde se objevil po boku hereckých legend, jako jsou Al Pacino či Meryl Streep.

Jeho nejznámější rolí je bezpochybně ta v Snyderově adaptaci Mooreových Watchmen. Zde si zahrál jednu z hlavních postav a člena bývalého týmu superhrdinů známého jako Sůva. Filmoví diváci ale mohou Wilsona znát také například z hororového snímku Jamese Wana, The Conjuring, kde si též střihl hlavní roli, stejně jako v dalším hororu ze stejného roku, Insidious: Chapter 2. Po hororovém odskočení se pak v roce 2016 Wilson vrátil ke komiksu minirolí prezidenta v Batman v Superman: Dawn of Justice a brzy se představí jako Ocean Master v Aquamanovi.

Televizním divákům bude poté tvář Patricka Wilsona nejspíše povědomá především díky seriálům A Gifted Man, Girls nebo Fargo, kde si ve druhé sérii zahrál hlavní roli. Objevil se zde po boku například Kirsten Dunst, která, stejně jako on, začínala svou hereckou kariéru reklamou.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Ocean Master 2018 2023 2
Fargo mladší Lou Solverson 2015 2015 1
Watchmen Sůva 2009 2009 1

Filtr seriálů