Paul Calderón

Paul Calderón

Celé jméno: Paul Calderón
Místo narození: Portoriko, USA
Známé projekty: Water with Lemon, Broardwalk Empire, Fear the Walking Dead

Rok narození: 1959 (59 let)

Paul Calderón je z matčiny strany Portoričan a z otcovy strany Afričan. Narodil s v Portoriku, odkud se s rodinou ve svých šesti letech přestěhoval do New Yorku. Zde vyrůstal především ve španělském Harlemu. Studoval antropologii a stal se členem americké armády. Nějakou dobu působil v Peru a Brazílii, kde jako antropolog zkoumal amazonskou džungli.

Po přečtení výše uvedených řádků by si nikdo nemyslel, že se z Paula Calderóna stane herec. Ale stalo se tak. Po opuštění Jižní Ameriky začal žít v Mexiku. Odsud se poté vrátil do USA, kde se začal živit jako učitel tance. Během toho studoval herectví a dokázal se prosadit v divadlech.


Svou hereckou kariéru odstartoval roku 1985. Za svou kariéru se objevil v nespočtu rolích. Mezi jeho významnější role patří postavy z filmů Čtyři pokoje, Bez dechu, Poslední pevnost a Smrtící zbraň. V poslední době se často objevuje v seriálech. Zahrál si například v sériích Water with Lemon, Boardwalk Empire či Fear the Walking Dead.

Foto: AMC


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.