Paul McGillion

Paul McGillion

Celé jméno: Paul McGillion
Místo narození: Paisley, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Stargate Atlantis, The Flash

Datum narození: 5.1.1969 (55 let)

Paul McGillion je skotský herec, který se narodil roku 1969, nicméně se jeho rodina přestěhovala do Kanady, když mu byly pouhé dva roky, a proto vyrůstal zde. Do rodného Skotska se po několika letech nakonec vrátil, když se sem musel jeho otec přestěhovat za prací.

Má celkem šest sourozenců, přičemž pět z nich je jich starších než on. Na Brock University se z něj stal učitel, přičemž se během studia aktivně věnoval sportování, konkrétně byl součástí wrestlingového tý­mu.

Po ukončení studia se v Torontu začal věnovat vyučování divadla, během čehož chodil na různé konkurzy. Když se následně přestěhoval do Vancouveru, tak mohla jeho herecká kariéra konečně začít. Svou první roli získal roku 1994.

Znám je především jako televizní herec, protože vystupuje v televizních filmech a seriálech. Z filmů zmiňme například jeho účast na snímcích Prober se, Mařenka, přemožitelka čarodějnic, Voják 4: Pohyblivý terč nebo Heartbeats.

V seriálech se sice nejčastěji objevuje v epizodních rolích, nicméně na svém kontě má i několik velkých projektů. V letech 2004–2009 se věnoval seriálu Stargate Atlantis, kde se v celkem 63 dílech objevil jako Dr. Carson Beckett.

Dále se ještě zmiňme o jeho krátkých působeních v seriálech Sanctuary, Delete, Girlfriends' Guide to Divorce, Frontier a The Flash, ve kterých měl sice menší role, ale zapamatování hodné.

Od roku 2010 je jeho manželkou Courtney Armstrong, se kterou má syna Hugha.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Earl Cox 2018 2019 2

Filtr seriálů