Peter Krause

Peter Krause

Celé jméno: Peter William Krause
Místo narození: Alexandria, Minnesota, USA
Známé projekty: 9–1–1, Six Feet Under, The Catch, Parenthood

Datum narození: 12.8.1965 (58 let)

Peter se narodil do učitelské rodiny. Jeho matka učila na základní škole, zatímco jeho otec pak na střední angličtinu. Má dva sourozence, bratra Michaela a sestru Amy. V roce 1987 odpromoval na Gustavus Adolphus College z anglické literatury. Poté získal titul z herectví na Tisch School of the Arts.

Počátek jeho herecké kariéry se skládá z epizodních rolí v seriálech Beverly Hills, 90210, Seinfeld a Ellen. Poté přišly o trochu větší role, v seriálech If Not for You, The Great Defender a Cybill se zdržel na více epizod. První velká role přišla ve Sports Night a pak následovalo kritiky i diváky oceňované drama Alana Balla Six Feet Under. Oba seriály mu otevřely dveře do světa a Peterovo jméno se stalo všeobecně známým. Za Sports Night se dočkal dvou menších nominací, za Six Feet Under už to byly každoročně nominace na Emmy (které ovšem nikdy neproměnil) a samozřejmě i na další ocenění.

Embed from Getty Images

Mezi jeho nejnovější role patří Nick George v Dirty Sexy Money, Adam Braverman v Parenthood, Benjamin Jones v The Catch a Bobby Nash v 9–1–1.

Má syna Romana (nar. 2001) s bývalou přítelkyní Christine King a od roku 2010 žije s Lauren Graham. S ní se potkal v seriálu Caroline in the City a párem se stali během natáčení seriálu Parenthood, kde hráli bratra a sestru.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
9-1-1 Robert "Bobby" Nash 2018 6

Filtr seriálů