Phyllis Logan

Phyllis Logan

Celé jméno: Phyllis Logan
Místo narození: Paisley, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Downton Abbey, The Good Karma Hospital, Girlfriends

Datum narození: 11.1.1956 (68 let)

Phyllis se narodila ve skotském Paisley a vyrůstala v blízkém Johnstone. Studovala na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgow a odpromovala se zlatou medailí Jamese Bridieho v roce 1977.

Po studiu se přidala ke Dundee Repertory Theatre a v roce 1979 začala vystupovat na prknech divadel v Edinburghu a také ve skotských televizních seriálech. Když se jednou setkala s režisérem Michaelem Radfordem, tak ji později obsadil do hlavní role svého filmu Another Time, Another Place z roku 1983. Za roli v tomhle filmu posbírala několik ocenění. Osm let (1986–94) působila v seriálu Lovejoy. Zahrála si ve filmu Tajnosti a lži (1996) či v první sérii seriálu Holby City a v třetí sérii seriálu Hope and Glory. Následovaly různé epizodní role, avšak změna přišla v roce 2010, kdy se pravidelně začala objevovat v seriálu Downton Abbey, kde působila do roku 2015. Díky této roli se znovu dostala do většího povědomí diváků. Poté získala hlavní role v seriálech The Good Karma Hospital a Girlfriends.

V roce 2011 se provdala za herce Kevina McNallyho, který rovněž hrál v Downton Abbey, avšak pouze v pár dílech. Mají spolu jednoho syna a žijí v anglickém Chiswicku.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Downton Abbey Elsie Hughesová 2010 2022 8

Filtr seriálů