Kevin McNally

Kevin McNally

Celé jméno: Kevin R. McNally
Místo narození: Bristol, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Turn: Washington's Spi­es, Designated Survivor

Datum narození: 27.4.1956 (68 let)

Kevin McNally je typickým příkladem televizního a filmového herce, který hraje samé vedlejší role. Narodil se roku 1956 v Bristolu, ale vyrůstal v Birminghamu. Chodil na školy Redhill and Mapledene a Central Grammar. Od 16 let začal vystupovat v divadlech, kde se mu podařilo získat mnoho cen.

Herectví se věnuje od roku 1976, když se objevil v seriálu Já, Claudius. První filmové role se dočkal o rok později ve snímku Špion, který mě miloval. Vedle řady vedlejších rolí ve filmech a epizodních rolích v seriálech je známý například z filmů Konference ve Wannsee, Diana: Poslední cesta, Emily Bronëová: Bouřlivé výšiny či Havran. Objevil se také v seriálu Supernatural v roli Franka Devereauxe roku 2011.

Velkou roli si zahrál ve filmu Valkýra z roku 2008, kde ztvárnil Carla Goerdelera, jednoho z počátečních tvůrců atentátu na Hittlera. Jeho jednoznačně nejznámější role je postava piráta Joshamee Gibbse v oblíbené tetralogii Pirátů z Karibiku. Tato postava je pravou rukou Jacka Sparrowa, kterého hraje Johnny Depp. Kevin se objevil v každém ze čtyř filmů. Od roku 2014 jej vídáme v seriálu Turn: Washington's Spies a od roku 2016 pak v Designated Survivor.

Kevin žije v Brightonu se svou manželkou Phyllis Logan, kterou si vzal roku 1994. O dva roky se jim narodil syn David.

Foto: AMC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Designated Survivor Harris Cochrane 2016 1
Turn: Washington's Spies Richard Woodhull 2014 2017 4

Filtr seriálů