Piotr Michael

Piotr Michael

Celé jméno: Piotr Michael
Místo narození: USA
Známé projekty: Kung Fu Panda: The Paws of Destiny, Wizards, Where's Waldo?

Piotr Michael je americký imitátor, komik a dabér. Napodobování hlasů ostatních jej vždy bavilo. Snažil se napodobovat své příbuzné, učitele, přátele i postavy z televize. Vyrůstal v kreativní rodině, která se často stěhovala. Žil v Kalifornii, Ohiu, Novém Mexiku a na Havaji.

Když bydlel na Havaji, rozhodl se získat práci jako kreslíř pro Dinsey nebo MAD magazine. Nakonec se ale vydal cestou komediálního herce, jelikož to pro něj bylo přirozenější než kreslení. Svůj talent sdílel se světem online. Díky tomu získal roli v několika menších projektech, což vedlo také k tomu, že získal svého profesionálního manažera a agenta.

Když se přestěhoval do Los Angeles vystupoval jako komik a stal se členem komediální společnosti The Sunday Company. Na každý týden také připravoval originální komediální vystoupení. Od roku 2014 se věnoval napodobování hlasů celebrit v pořadu Howard Stern Show (např. Arnold Schwarzenegger, Simon Cowell, Leonard Nimoy, Charlie Sheen či Donald Trump.

V ten stejný rok získal roli v komediálním seriálu Impress Me, kde hrál fiktivní verzi sebe sama. V roce 2016 se připojil k hercům v projektu MADtv. Jako hostující hvězda propůjčil svůj hlas postavám v seriálech Family Guy, Archer, Big Mouth a Animaniacs.

Pravidelně se zabývá dabingem animovaných seriálů a filmů. K filmům lze zařadit např. Rogue One: Star Wars Story, Na hraně zítřka či Úžasňákovi 2. Mezi jeho známější dabérské počiny lze zařadit roli Skraela a Bellroc (postavu dabuje spolu s Kay Bess) v seriálu Wizards, dále roli Fritze v seriálu Where’s Waldo?, též postavu neohroženého vůdce v The Adventures of Rocky and Bullwinkle a postavu Oogway v seriálu Kung Fu Panda: The Paws of Destiny.

Kromě toho propůjčil svůj hlas např. Phineasi Wellesovi ve videohře The Outer Worlds nebo Sargeovi v anglické verzi Kingdom Hearts III. Lze jej slyšet i ve videohrách jako Doom Eternal, Doom, Lego Dimensions či World of Warcraft.

Foto: YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wizards Skrael 2020 2020 1

Filtr seriálů