Polly Walker

Polly Walker

Celé jméno: Polly Alexandra Walker
Místo narození: Warrington, Lancashire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Krev andělů, Rome, Caprica, Pennyworth

Datum narození: 19.5.1966 (58 let)

Polly Walker je anglická herečka, která se narodila roku 1966 ve Warringtonu. Vzdělávala se na místní škole Padgate Church of England Primary School, odkud zamířila do Londýna, kde studovala na Silverdale Preparatory School. Původně se chtěla stát tanečnicí, a proto chodila na Ballet Rambert School v Twickenhamu, nicméně zranění nohy ji donutilo vzdát se svého snu.

Jejím druhým snem bylo herectví, a proto se mu začala věnovat na Drama Centre v Londýně. Poté působila v Royal Shakespeare Company, a to celkem půl roku, kde hrála v různých divadelních hrách. Následně se rozjela její televizní kariéra, která ji proslavila.

Televizní kariéru odstartovala roku 1989 menšími seriálovými rolemi, brzy se však dostala do filmů. Po jedné z hlavních rolí v televizním filmu Lorna Doone, kde se objevila po boku velkých hvězd, si zahrála ve velkých rolích filmů Čarovný duben, Někdo se dívá, Emma, Roseannin hrob, Robinson Crusoe, Hráč, Šílený policajt a D-Tox. Obzvláště velkou roli si zahrála roku 1998 ve filmu Krev andělů, kde ztvárnila mladou irskou vychovatelku Mary.

V roce 2003 se vrátila k seriálům, kterým se předně věnuje dodnes. Toho roku se objevila v minisérii State of Play, kde si zahrála Anne Collins. V letech 2005–2007 jsme ji mohli vidět v jedné z hlavních rolí historického seriálu Rome, kde působila jako hlavní intrikánka Atia. Během působení v Rome se objevila ve filmu Scény z partnerského života či v seriálu Cane.

Další velká role se jí podařila získat roku 2009, kdy začala působit v seriálu Caprica jako Clarice Willow. Během toho jsme ji mohli vidět mimo jiné i ve filmu Souboj Titánů nebo v seriálu Sanctuary.

V dalších letech se začala věnovat výhradně seriálovým rolím, a proto jsme ji mohli vidět v projektech jako Prisoners Wives, Warehouse 13, Mr. Selfridge, The Syndicate, Paranoid, Age Before Beauty, Line of Duty a Bridgerton. Nadšenci komiksových seriálů ji mohli roku 2019 spatřit v seriálu Pennyworth, kde hrála Peggy Sykes.

Její otec Arthur Walker je majitelem hotelu, zatímco se její matka Georgiana Walker živí jako učitelka. Má sestry Emmu a Hannah a bratra Daniela. Z prvního manželství má syna Giorgia a dceru Delilah. Aktuálně je jejím manželem herec Laurence Penry-Jones (vzala si ho roku 2008), který je bratrem známějšího Ruperta Penryho-Jonese.

Foto: USA Network


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cursed Lady Lunete 2020 2020 1
Rome Atia 2005 2007 2

Filtr seriálů