Rupert Penry-Jones

Rupert Penry-Jones

Celé jméno: Rupert William Penry-Jones
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: North Square, Spooks, Whitechapel, Silk, Black Sails

Datum narození: 22.9.1970 (49 let)

Rupert Penry-Jones se narodil roku 1970 v Londýně britskému páru herců Peteru Penry-Jonesovi a Angele Thorne. Rupert měl herectví prostě v krvi, proto se po škole Dulwich College zapsal na školu Briston Old Vic Theatre. Rupert byl však problémovým žákem, který měl dyslexii a často propadával milostným aférkám, proto na škole vydržel pouhý rok.

I když byl vyloučen z divadelní školy, tak i tak se dokázal prosadit. Začal hrát hlavně v divadlech a do dnes se mu především věnuje, proto se dá více považovat za divadelního, než televizního či filmového herce.


Rupert se objevil ve velkém množství vedlejších rolí v britských televizních seriálech a filmech. Znát jej můžeme především z filmů Prsten, Still Crazy – Pořád naplno, Hercule Poirot: Temný cypřiš, Match Point – Hra osudu, Poslední dny sopky Krakatoa, Vyznání Anny Elliotové, Joeův palác, 39 stupňů, Boj o moc či Ostrov pokladů z roku 2012.

Co se týče seriálů, tak je nezapomenutelný svou rolí z roku 2000, kdy si zahrál Alexe Haye v seriálu North Square. Dále se pravidelně objevoval v letech 2004 – 2008 v seriálu Spooks, kde si zahrál Adama Cartera. Ihned potom přijal roli Josepha Chandlera v seriálu Whitechapel, kde se objevoval v letech 2009 – 2013.

Z posledních let jde usoudit, že se začal velmi věnovat seriálům. Potvrzují to i dva poslední projekty. Prvním z nich je seriál Silk, kde si zahrál po tři série Clivea Readera, a seriál Black Sails, kde od roku 2015 hraje Thomase Hamiltona.

Od roku 2007 je ženatý s herečkou Dervlou Kirwan, se kterou má dvě děti – dceru Florence a syna Petera. Rupertův bratr Laurence je také herec.

Foto CC BY-SA 2.5 Obenson, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů