Q'orianka Kilcher

Q'orianka Kilcher

Celé jméno: Q'orianka Waira Qoiana Kilcher
Místo narození: Schweigmatt, Bádensko-Württembersko, Německo
Známé projekty: The New World, The Alienist

Datum narození: 11.2.1990 (34 let)

Q'orianka Kilcher se narodila v jihoněmeckém Sweigmattu jako dcera Peruánce a Němky. Její křestní jméno je kečuánského původu a znamená Zlatý orel. Vyrůstala s rodinou nejprve na Havaji a následně v kalifornské Santa Monice. Do světa filmu poprvé naskočila roku 2000, kdy ztvárnila vedlejší roli v Howardově pohádce How the Grinch Stole Christmas. Posléze však na čas vycouvala a místo natáčení se věnovala studiu.

Až roku 2005 se opět vrátila na plátna kin a v roli princezny Pocahontas zaujala v dobrodružném snímku The New World. Po boku Christophera Plummera a Colina Farrella se rozhodně neztratila, proto si o čtyři roky později zahrála další princeznu, Ka'iulani, ve stejnojmenném filmu. V roce 2010 pak v několika epizodách Sons of Anarchy ztvárnila Kerrianne Telford.

Posléze sice kariéra této německé rodačky na čas upadla, ale v roce 2017 se představila ve westernu Hostiles po boku superhvězd Rosamund Pike a Christiana Balea, a letos naskočila do mysteriózního dobového seriálu The Alienist.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Q'orianky Kilcher


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Alienist Mary Palmer 2018 2018 1

Filtr seriálů