Ralph Macchio

Ralph Macchio

Celé jméno: Ralph George Macchio Jr.
Místo narození: Huntington, Long Island, New York, USA
Známé projekty: Karate Kid, Můj bratranec Vinny, The Deuce

Datum narození: 4.11.1961 (62 let)

Ralph Macchio je americký herec, který se narodil roku 1961 v New Yorku. Je synem italských rodičů Ralpha a Rosalie Macchiových, přičemž jeho otec je navíc z poloviny Řek. Konkrétně jeho předci pochází z Neapole.

Už od svých tří let se věnoval tanci, přičemž právě díky němu se nakonec dostal do filmového průmyslu. Svou první roli získal roku 1980, přičemž z doby, kdy se herectví věnoval ve svých dospívajících letech, je znám nejvíce.

Po poměrně velké roli v seriálu Eight Is Enough, kde si v letech 1980–1981 zahrál Jeremyho Andrettiho, byl roku 1983 obsazen do filmu Ztracenci, kde si zahrál Johnnyho Cadea. Jeho největší role však přišla o rok později.

Roku 1984 byl totiž obsazen do filmu Karate Kid, kde si zahrál ústřední postavu Dannyho LaRussoa. Tento film představuje podívanou pro celou rodinu, protože sleduje příběh mladého bojovníka, který chce dosáhnout svých cílů.

Karate Kid slavil úspěch, a proto se k němu herec vrátil i v nadcházejících dvou pokračováních, které však již nebyly tak úspěšné. K roli se však nakonec vrátil ještě jednou, a to roku 2018, kdy si Dannyho zahrál v seriálu Cobra Kai, který navazoval na události filmové trilogie.

Kromě Karate Kida se však herec věnoval i jiným projektům, velké role získal například ve snímcích Učitelé, Křižovatky, Můj bratranec Vinny, To ani nemůže být nebe, Holiday Spin, He's Way More Famous Than You a Malé vítězství.

Další větší seriálové role se dočkal až v letech 2008–2009, kdy se objevil jako Archie Rodriguez v seriálu Ugly Betty. Výrazně na sebe upozornit taktéž rolí zkorumpovaného policisty Haddixe, kterého si v letech 2017–2019 zahrál v seriálu The Deuce.

Už od svých 15 let zná Phyllis Fierro, kterou si roku 1987 vzal za ženu. Společně mají dvě děti, a to dceru Julii a syna Daniela. O herci se ví, že v hokeji fandí týmu New York Islanders.

Foto CC BY 2.0 Supercon Conventions, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cobra Kai Daniel LaRusso 2018 2021 3
The Deuce Haddix 2017 2019 3

Filtr seriálů