Ray Winstone

Ray Winstone

Celé jméno: Ray Winstone
Místo narození: Hackney, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Král Artuš, Black Widow, Skrytá identita

Datum narození: 19.2.1957 (67 let)

Ray Winstone je americký herec, který pocházel z velice pracující rodiny. Ta měla obchod s ovocem a zeleninou, otec se ještě živil po večerech jako taxikář, protože obchod nebyl tak výnosný, jak se původně předpokládalo. Winstone choval zpočátku lásku k bojovým sportům a především si oblíbil box. V mladí nastoupil k více jak 80 zápasům, většinu z nich dokázal úspěšně vyhrát.

Přesto ho herecká kariéra lákala o něco více než dráha profesionálního sportovce. Winstone se následně dostal na filmovou školu, která ale byla velice drahá. Naštěstí vše postupem času sneslo své ovoce a Winstone začínal nejdříve u muzikálů. Jeho rváčský přístup z boxu mu ovšem přinesl spoustu zajímavých rolí, kde se spíše Winstone blýskl jako záporák.

Všimli si toho i filmový producenti, kteří tak tomuto anglickému herci dávali stále více příležitosti. My si můžeme Raye Winstona pamatovat z mnoha filmů, za zmínku rozhodně stojí Král Artuš, Skrytá Identita či Ripleyova hra. Z novodobých filmů, kdy byl Winstone už o něco starší, lze zmínit snímky jako jsou Sněhurka a lovec, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň a Black Widow.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Generál Dreykov 2021 2021 1

Filtr seriálů