Rebecca De Mornay

Rebecca De Mornay

Celé jméno: Rebecca Jane Pearch
Místo narození: Santa Rosa, Kalifornie, USA
Známé projekty: FBI v sukních, A Bůh stvořil ženu, Jessica Jones

Datum narození: 29.8.1959 (64 let)

Americká herečka Rebecca De Mornay se narodila roku 1959 v Kalifornii. Její rodiče jsou George Walter Pearch a Julie Pearch. Jejím otcem je slavný komik, ale už od mládí vyrůstala bez něj, protože opustil svou rodinu. Rebecca tak musela cestovat se svou rozvedenou matkou a mladším bratrem. Pobývala v Mexiku a různě po Evropě.

Když jí bylo pět let, tak přijala příjmení svého otčíma. Chodila na Summerhill School v anglickém Leiston a později se věnovala herectví v New Yorku, a to konkrétně v Lee Strasberg Institute. Původně se však nepřipravovala na kariéru herečky, ale na kariéru rockové umělkyně.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1981 mešní filmovou rolí. Poté se objevila v několika hlavních rolích, mezi které patří postavy ze snímků Riskantní podnik, Výlet do městečka Bountiful, Splašený vlak, Kdo s koho, FBI v sukních, A Bůh stvořil ženu, Tři mušketýři, Ďáblův advokát, Schůzka s cizincem, Vítěz a Pokušení.

I když její filmy neslavily nijak velký úspěch, tak Rebecce De Mornay to stačilo, protože v nich hrála hlavní role. Dařilo se jí až do roku 2000, kdy přišel obrat v její kariéře. Už po ní nebyla tak velká pohledávka, a proto se objevovala v menším množstvím snímků. Za zmínku stojí účast ve filmech Mother's Day a Apartment 1303.

I když se většinou věnuje filmům, tak se objevila v několika výraznějších seriálových rolích. Například roku 2007 se objevila jako Cissy Yost v seriálu John from Cincinnati. Dále hraje Dorothy Walker v seriálu Jessica Jones, a to od roku 2015.

V letech 1986–1990 měla za muže spisovatele Bruce Wagnera. Jednu dobu chodila se zpěvákem Leonardem Cohenem, ale nakonec z toho nic nebylo. V letech 1995–2002 měla za muže herce Patricka O'Neala, se kterým má dvě dcery, a to Sophii a Veronicu.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Dorothy Walker 2015 2019 3

Filtr seriálů