Reg E. Cathey

Reg E. Cathey

Celé jméno: Reginald E. Cathey
Místo narození: Huntsville, Alabama, USA
Známé projekty: House of Cards, The Wire, GrimmOz

Datum narození: 18.8.1958 (59 let)

Cathey se narodil v Alabamě a své dětství strávil v Západním Německu. Mezi jeho první role patřilo hostování v dětské televizní show Square One, dále pak Star Trek: The Next Generation a Homicide: Life on the Street.

V roce 1994 se objevil v The Mask as Freeze jako přítel hlavní postavy a následně si v roce 1995 zahrál koronera v Se7en. Během čtvrté a páté sezóny ztvárňoval postavu Normana Wilsona v The Wire a s tvůrcem tohoto seriálu Davidem Simonem pracoval také na oceňované mini sérii The Corner. Objevil se ve vězeňském dramatickém seriálu Oz z produkce HBO a zahrál si bezdomovce, kterého zavraždil Patrick Bateman v American Psycho.


Zahrál si roli Reda v divadelním zpracování The Shawshank Redemption, objevil se v Law & Order: Special Victims Unit a Law & Order: Criminal Intent.

V roce 2013 získal roli Freddyho Hayese v oceňovaném House of Cards, za kterou obdržel ve třetí sezóně cenu Emmy. Jeho další seriálovou rolí byl Baron Samedi v seriálu Grimm a mihl se i v Banshee, The Good Wife a 30 Rock.

Embed from Getty Images


Hraje v

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!