Reiko Aylesworth

Reiko Aylesworth

Celé jméno: Reiko M. Aylesworth
Místo narození: Evanston, Illinois, USA
Známé projekty: 24, Hawaii Five-0, Scorpion

Datum narození: 9.12.1972 (51 let)

Reiko M. Aylesworth se narodila v Evanstonu v Illinois. Má nizozemské, velšské a japonské předky, což naznačuje i její křestní jméno. V letech 1987–1988 bydlela ve Springfieldu v Illinois, kde se také poprvé začala zajímat o herectví. Poté, co zaskakovala na několika produkcích ve Springfield Theatre Centr, byla obsazena do role Consuely ve West Side Story, ale její rodina se zrovna chystala přestěhovat do Seattlu ve Washingtonu. Zatímco se hra hrála, tak Aylesworth zůstala ve Springfieldu u rodinných přátel.

Poté, co odejela za svou rodinou do Seattlu, začala chodit na University of Washington, kde studovala neurovědu. Zatímco studovala, tak zároveň hrála v divadlech Seattle Children's Theatre, kde si zahrála v Invisible Friends, a Intiman Theatre Company, kde jsme ji mohli vidět ve hře Petr Pan jako Wendy. Druhou rolí zaujala hledače talentů z ABC, a tak začala její televizní a filmová kariéra.

Byla obsazena do role Rebeccy Lewis v seriálu One Life to Live, objevila se v nezávislém filmu Childhood's End a v poslední epizodě seriálu Lifestories: Families in Crisis. Kromě toho se ve stejné době objevila nejméně ve třech hrách na Brodwayi. Dále jsme ji mohli vidět v seriálu Law & Order, minisérii A Will of Their Own, ve filmech Random Hearts a You've Got Mail a v seriálu Now and Again. Hrála také v pilotním díle seriálu Sherman's March, který se však nezačal vysílat.

Herečka pokračovala s televizními rolemi, kde se objevovala jako hostující hvězda např. v The West Wing, Law & Order: Special Victims Unit a Ed. Do hlavní role byla obsazena v seriálu All Souls, který se však dlouho neudržel, a poté jsme ji mohli vidět od druhé epizody v seriálu The American Embassy. Její nejznámější role je v seriálu 24 jako Michelle Dessler.

Kromě toho jsme ji mohli vidět ve filmech Crazylove a Magma: Volcanic Disaster. Objevila se také v seriálu Conviction a měla hrát v seriálu 3 lbs, který však nebyl odvysílán a byl odvysílán až později, ale všechny hlavní role byly přeobsazeny. Ve filmu First ztvárnila Angelinu Marveau.

V roce 2006 se objevila ve filmu Mr. Brooks a následující rok jsme ji mohli vidět ve Vetřelci vs. Predátor 2, v seriálu The Knights of Prosperity a ve filmu The Understudy, který dosud nevyšel na DVD, ač byl prezentován na několika festivalech. V roce 2008 se podílela na natáčení nezávislého filmu s názvem Buzzkill, který nikdy nebyl zveřejněn, a v seriálu ER zahrála Julii Dupree.

Zahrála si také v The Assistants a No Deposit, No Return a mohli jsme ji vidět i v Lost, The Forgotten, Hawaii Five-0, kde ztvárnila Dr. Maliu Waincroft nebo v Elementary jako Mirandu Molinar. V roce 2012 se objevila také v seriálu Person of Interest, kde ztvárnila agentku Vickers, a v roce 2016 se jsme ji mohli vidět jako Allie Jones v seriálu Scorpion.

Foto: Fox


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Scorpion Allie Jones 2016 2018 2

Filtr seriálů