Robin Givens

Robin Givens

Celé jméno: Robin Simone Givens
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Head of the Class, Riverdale

Datum narození: 27.11.1964 (59 let)

Robin Givens se narodila v americkém New Yorku. Po rozvodu rodičů vyrůstala s matkou a sestrou v Mount Vernonu a poté v New Rochelle. V patnácti se přihásila na Sarah Lawrence College, kde v roce 1984 odmaturovala. Dva roky navštěvovala Harvard Medical School, ale nedokončila ji.

Hrát začala v roce 1985, konkrétně v The Cosby Show. O rok později získala průlomovou roli Darlene Merriman v sitcomu Head of the Class. V roce 1994 pózovala nahá pro Playboy a v květnu 1995 se umístila na 88. místě nežhavějších hvězd ve filmové historii časopisu Empire.

V roce 2006 se vrátila na televizní obrazovky v telenovele Saints and Sinners, ale kvůli nízké sledovanosti byla brzy zrušena. Brzy poté přijala roli v dramatu The Family That Preys. Navíc si zahrála v seriálu House of Payne a zahostovala v Burn Notice. Mimo jiné se objevila i na Broadwayi, od února do dubna 2006 hrála Roxie Hart ve hře Chicago. V roce 2007 zveřejnila své paměti s názvem Grace Will Lead Me Home, ve kterých popisuje svou věřící babičku Grace, její zkušenosti s domácím násilím, její sílu k přežití, pocit opuštění vlastním otcem a víru v Boha.

V roce 2011 si objevila ve třech dílech komedie Chuck. Od ledna 2017 hraje v seriálu Riverdale starostku Sierru McCoyovou. V sedmé sérii Once Upon a Time si střihla roli matky princezny Tiany.

Givens se si v roce 1988 vzala boxera Mikea Tysona. Po jejím potratu téhož roku se manželství začalo rozpadat. Jejich manželství skončilo o rok později na Valentýna. I když se v novinách psalo, že z rozvodu vytěžila 10 milonů, sama ale prozradila, že nedostala ani cent. V roce 1993 adoptovala syna Michaela. O čtyři roky později se znovu vdala za tenisového instruktora Svetozara Marinkoviće, ale o pár měsíců později se rozvedla. Se svým nynějším expřítelem Murphym Jensenem měla v roce 1999 syna Williama.

Foto: CW


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Riverdale Sierra McCoy 2017 2019 4

Filtr seriálů