Rodger Bumpass

Rodger Bumpass

Celé jméno: Roger Bumpass
Místo narození: Burbank, Kalifornie, USA
Známé projekty: SpongeBob SquarePants, Where on Earth Is Carmen Sandiego?, The Kids from Room 402

Datum narození: 20.11.1951 (72 let)

Rodger Bumpass je americký herec a dabér, který se narodil v Little Rock v Arkansasu. Zde navštěvoval i střední školu, kde se poprvé seznámil s divadlem. Pak chodil na Arkansaskou státní univerzitu, kde se věnoval rádiovému a televiznímu vysílání a také divadlu. Pracoval ve školním rádiu, kde měl mnoho povinností spojených i s filmovým prostředím.

Na vysoké škole se seznámil i s prací scenáristickou a produkční. Kromě toho vystupoval i v komediálním programu s názvem Mid-Century Nonsense Festival Featuring Kumquat Theater. Školu dokončil v roce 1976 a v roce 1977 se odstěhoval do New Yorku, aby započal profesionální divadelní kariéru.

Tentýž rok se objevil v putovní divadelní komedii That's Not Funny, That's Sick a také v televizi jako host v Disco Beaver from Outer Space. V roce 1979 byl obsazen do filmu Jaws 3, People 0, ale film byl zrušen, a tak se v něm Bumpass neobjevil.

Tento herec je známý hlavně díky tomu, že v seriálu SpongeBob SquarePants dabuje Sépiáka. Bumpass za ta léta, co se věnuje herectví, propůjčil svůj hlas mnoha animovaným postavičkám. Daboval postavy v animovaných filmech jako Hercules, Mravenec Z, Toy Story 2, Tarzan, Příšerky s.r.o., Lilo & Stitch, Shrek 2, Auta nebo Doba ledová 2: Obleva.

Svůj hlas propůjčil též postavám v televizních seriálech jako Batman: The Animated Series, Teenage Mutant Ninja Turtles, Where on Earth Is Carmen Sandiego?, The Kids From Room 402, Teen Titans nebo Mixels.

Foto YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
SpongeBob SquarePants Sépiák Chobotnice 1999 2018 11

Filtr seriálů