SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Pauza
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

Sépiák Chobotnice

Sépiák Chobotnice

SpongeBobův kamarád, ale ne z vlastní vůle, a soused.

Sezóny 11
1999 - 2018

Sépiák Chobotnice je soused Patricka a SpongeBoba a bydlí v domě, který připomíná hlavu sochy moai. Stejně jako SpongeBob pracuje v Křupavém krabovi, kde pracuje za kasou. V práci je líný, často spí a chová se ošklivě k zákazníkům.

Je hodně namyšlený a považuje se za nadřazeného ostatním organismům. Sám sebe vidí jako nedoceněného a nepochopeného umělce a za své neúspěchy viní společnost. Namaloval svých 492 autoportrétů a vyžívá se v tanci či ve hře na klarinet, ale většinou mu to moc nejde. Myslí si, že je skvělý a že jsou jeho díla a hra na klarinet nepřekonatelná.

Je nesmírně nabubřelý a snaží se být slavný. Vždy však jeho výtvory nebo představení někdo zkritizuje, ale Sépiák takové obyvatele moře bere jen jako ignoranty, kteří nepoznají pravé umění. Neuznává také talent ostatních a své výtvory považuje za dokonalé, závidí však těm, kdo jsou na poli umění lepší než on. Jeho umělecký styl je abstraktní a sofistikovaný.

Protože má za souseda takové dva hlupáky, jak často nazývá Patricka se SpongeBobem, je většinu času mrzutý. Kromě toho je sebestředný, nadutý, výbušný, sobecký, zlý, nevrlý, frustrovaný, rozmrzelý, vážný a lecco ho vytočí. Patří však mezi nejchytřejší obyvatele Zátiší Bikin a je také nejvíce vzdělaný.

Často používá sarkasmus, a to hlavně, když vidí nějaké nevzdělance. Sépiákův život je odsouzen k neúspěchům a bývá vyobrazen jako břídil. Je proto pravděpodobné, že jeho narcismus je jen obranným mechanismem a cítí se tak lépe. Má také hodně smůly a často zažívá řady nešťastných náhod.

Sépiák má hezký upravený dům, a dokud vedle něj nebydlel SpongeBob, míval i pěknou zahradu. Kromě toho aktivně využívá svůj volný čas nejrůznějšími aktivitami, umí řídit loď a jezdit na kole. Sépiák je od přírody dobrý a láskyplný, ale nechce se ostatním otevírat. Na svět jinak pohlíží negativně a málokdy na někoho pohlédne s úsměvem.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama