SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Pauza
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

Sandy Veverka

Sandy Veverka

Vědkyně a nejlepší kamarádka SpongeBoba, se kterým cvičí karate.

Sezóny 11
1999 - 2018

Sandy Veverka je veverka, která je původem z Texasu, umí karate a vyzná se ve vědě. Na svou domovinu je velmi pyšná a má ji ráda. Často se do Texasu také vrací a nestrpí, když někdo její domovinu uráží. Nyní bydlí na mořském dně v Zátiší Bikin ve skleněném podmořském domě s kyslíkem. Sandy nosí po mořském dně na sobě skafandr s kyslíkem. U sebe doma potom mívá nejčastěji jen plavky.

Je jednou z nejinteligen­tnějších postaviček v seriálu. Původně se vydala do Zátiší Bikin zkoumat podmořský svět a jeho obyvatele. Je též talentovanou vědkyní a vynálezkyní. Dokáže snadno sestavit mnoho moderních vynálezů. Sestavila už např. vesmírnou loď, teleport nebo ponorku, která se dokáže zmenšit a může být vyslána do něčího organismu.

Tato veverka je taktéž sportovně založená a fyzicky zdatná a často je při fyzické námaze vyobrazena s velkými svaly. Karate pod mořem trénuje se svým kamarádem SpongeBobem. Má ráda i extrémní sporty, které zahrnují mnoho adrenalinu. Sandy je po většinu času hodná a starostlivá vůči SpongeBobovi a ráda mu vypomáhá.

O sobě má Sandy vysoké mínění a má soutěživou náturu. Umí též zpívat, házet lasem, zadržet na dlouhou dobu svůj dech, jezdit lodí, sjíždět písečné duty a ví, jak přežít v divočině. Zimu Sandy prospává ve svém stromovém domečku.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama