SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

SpongeBob SquarePants

SpongeBob SquarePants je americký animovaný seriál, který v roce 1998 vymyslel oceánograf Stephen Hillenburg. Seriál se od 1. května 1999 vysílá na stanici Nickelodeon a soustředí se na dobrodružství hlavní postavy jménem Spongebob a jeho kamarádů v podmořském městě Zátiší Bikin.

Jedná se o pátý nejdéle vysílaný animovaný seriál v USA, který se vysílá v mnoha zemích a je přeložen do více než 55 jazyků. SpongeBob si svou oblíbeností získal také několik filmů. První z nich se jmenuje SpongeBob v kalhotách: Film a měl premiéru 19. listopadu 2004.


Dalšího celovečerního filmu se dočkal v roce 2015, kdy měl v kinech v únoru premiéru film SpongeBob ve filmu: Houba na suchu, a nejnovější film bude mít premiéru v létě roku 2020 a je součástí oslav dvacetiletého výročí seriálu SpongeBob v kalhotách.

V hlavních rolích hrají:

Foto: Nickelodeon

Upoutávka k seriálu Spongebob v kalhotách

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
martin1m2

Zbožňujem ho … Najlepšie sa mi to pozerá po maďarsky, nemecky a anglicky :D

26.2.2017 | 15:11:52
Offak

U mě se simpsonama nejlepší kreslený seriál :-)

15.3.2015 | 19:44:50

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama