SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

4 0
24.5.2019

1. Zpátky v čase

Původní film o SpongeBobovi, který byl natočen už v roce 2004, měl být finálním zakončením příběhu. Proto se všechny příběhy o žlutém hrdinovi, včetně nejnovějšího celovečerního filmu SpongeBob ve filmu: Houba na suchu, mají odehrávat před touto dějovou linkou, i když byly natočeny až po ní.

2. A žili šťastně…

Hlas Planktonovy počítačové manželky Karen patří ve skutečnosti americké herečce Jill Talley, která je provdána za představitele Planktona, kterého dabuje Tom Kenny, i v reálném životě. To je teprve skutečná romantika!

3. Jde to i bez mozku

Patrick je v seriálu vyobrazen jako nejhloupější postava, protože mořské hvězdice nemají mozek. Nicméně, i přesto si můžeme v jednom z dílů povšimnout, že Patrik vychodil místní školu, což většina z postav nikdy nezvládla. A pak, že nemůže studovat každý.

4. Tak jak je to s tím hambáčem?

Dobře, ruku na srdce, kolik z vás už přemýšlelo, jak je to vlastně se slavným Krabím hambáčem v restauraci pana Krabse? Nejlogičtějším vysvětlením by bylo, že jde o vegetariánskou verzi, protože většinovým zdrojem masa v oceánu jsou ryby a ostatní mořští živočichové. Pokud tomu tak ale není, pak budou nejspíš obyvatelé Zátiší Bikin všichni kanibalové.

5. Úsměvný paradox

Věděli jste, že restaurace Křupavý krab je ve skutečnosti navržena podle vzhledu pasti na humry?

6. Aby nedošlo k omylu

Mořský biolog a tvůrce SpongeBoba Stephen Hillenburg dbal na to, aby ve jméně hlavní postavy zůstalo slovo „sponge“, tedy v překladu „mořská houba“. Chtěl předejít tomu, že si diváci budou plést žlutého animáka s kostkou sýra. My, kteří žijeme v neanglicky hovořících zemích, si přiznejme – všichni jsme si to nejdřív mysleli.

7. Na svůj věk vypadá dobře!

V jednom z dílů je vidět zřetelně občanka pana Krabse, podle které je patrné, že se narodil 30. listopadu 1942. Že byste ho na 76 let netipovali?

8. Rovnou do Bílého domu

SpongeBob se těší takové popularitě, že o něm dokonce i bývalý americký prezident Barack Obama prohlásil, že je jednou z jeho nejoblíbenějších animovaných postav.

9. Každý, kdo něco znamená

Nejste skutečnou celebritou, dokud se neobjevíte v animované podobě. I SpongeBob v kalhotách měl několik „návštěvníků zvenčí“. Do Zátiší Bikin se již podívali třeba zpěvačka Pink, herci Will Ferrell a Johnny Depp nebo módní návrhářka a manželka slavného fotbalisty Victoria Beckham.

10. Už bylo na čase!

V roce 2011 byl objeven nový druh mořské houby, který byl na počest našeho žlutého hrdiny pojmenován vznešeně: Spongiforma squarepantsii.

A na závěr jedna bláznivá teorie, podle které představují hlavní postavy vlastně sedm smrtelných hříchů. Pan Krabs by měl symbolizovat chamtivost, veverka Sandy pýchu, Sépiák hněv, Plankton závist, Patrick lenost, SpongeBob chtíč a Gary obžerství

Docela to sedí, no ne? Tak pojďte hřešit s Prima Comedy Central, kde můžete zhlédnout svůj oblíbený animák každý den od rána do večera!

Foto: Nickelodeon

Diskuze /2

katulienka

K bodu cislo 3 – v jednej casti mali tu hracku na mozog, co lietal a tam mal aj Patrik mozog ;)

#2 joyeux
25.5.2019 | 11:40:14
joyeux

#1 katulienka: Bylo víc dílů, kdy ukázali, že má mozek, jde o to, že je prostě nejhloupější.

webmaster
25.5.2019 | 12:23:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama