Mr. Lawrence

Mr. Lawrence

Celé jméno: Douglas Lawrence Osowski
Místo narození: East Brunswick, New Jersey, USA
Známé projekty: SpongeBob SquarePants, Rocko's Moder­n Life

Datum narození: 1.1.1969 (55 let)

Douglas Lawrence Osowski je americký dabér, scenárista a kreslíř. Narodil se v East Brunswicku v New Jersey. Známý je hlavně díky tomu, že svůj hlas propůjčil Sheldonu Planktonovi v animovaném seriálu SpongeBob SquarePants. Kromě této postavy zde dabuje také např. Langustu Larryho nebo rybí hlavu v televizních zprávách. Mimo dabování je od desáté série tohoto seriálu také editorem příběhů.

V seriálu Camp Lazlo nadaboval postavy jako Edward T. Platypus, Leslie, Dave a Ping-Pong. Kromě toho propůjčil svůj hlas i Filburtovi v seriálu Rocko's Modern Life, pro nějž také píše scénáře. Je karikaturistou, režisérem, filmovým animátorem a producentem televizního pořadu Johnny Talk.

Pracoval též na druhé sérii animovaného seriálu The Ren and Stimpy Show jako dispoziční asistent. Doug pracoval na scénářích i pro seriály The Twisted Whiskers Show a Mighty Magiswords, v němž též dabuje několik postav.

Lawrence je také sólovým komikem. Vystupuje v New Jersey a Los Angeles. Spolupracuje s komikem Jeremym Kramerem a s Martinem Olsonem.

Foto YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
SpongeBob SquarePants Sheldon Plankton 1999 2018 11
SpongeBob SquarePants Larry Langusta 1999 2018 11

Filtr seriálů