SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

Sheldon Plankton

Sheldon Plankton

Úhlavní nepřítel pana Krabse.

Sezóny 11
1999 - 2018

Sheldon J. Plankton je mrňavý tmavozelený plankton, kterého můžou ostatní snadno zašlápnout nebo nést v hrsti. Jeho restaurace nese název Kamarádský kyblík a spravuje ji spolu se svou počítačovou ženou Karen. Ta mu pomáhá spřádat plány, jak by mohl ukrást Krabsovi tajný recept na jeho Krabí hambáče a byl tak také úspěšný jak on.

Pro Evžena Krabse představuje Plankton obchodního rivala, ale na rozdíl od Krabse se Planktonovi většinu času nedaří, protože se nechová k obyvatelům Zátiší Bikin hezky a protože je na protější ulici velmi úspěšný Křupavý krab. Neúspěšný je však Plankton především z toho důvodu, že jeho jídlo je nestravitelné.

Plankton se narodil ve stejný den jako Krabs a ti dva bývali nejlepší přátelé, dokud se nerozhádali. Krabs se poté stal úspěšným podnikatelem v odvětví pohostinství. Od té doby je Plankton posedlý získat tajný recept Krabse a zruinovat tak jeho restauraci.

Přesto, že má restauraci, nemá Plankton žádné zaměstnance. Většinu času tráví ve své laboratoři, protože nemá žádné zákazníky, a vymýšlí vynálezy, které by mu pomohly v dosažení jeho cílů. Plankton se bojí velryb, protože kdysi velryby sežraly jeho předky.

Kromě toho se řadí k chytřejším postavičkám, které v seriálu vystupují. Plankton je šílený vědec a technologický génius a svoje vynálezy často využívá v běžném životě.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama