Jill Talley

Jill Talley

Celé jméno: Jillian Ann Talley
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Mr. Show, SpongeBob SquarePants, The Boondocks

Datum narození: 19.12.1962 (60 let)

Jillian Ann Talley je americká herečka nerozdaná v Chicagu v Illinois. Zhruba od svých dvaceti let se věnovala improvizovaným komediálním vystoupením v Chicagu v Improv Institute a v The Second City. Od roku 1992 do roku 1993 hrála v seriálu The Edge a dále se objevila v letech 1995 až 1998 v seriálu Mr. Show.

Od té doby, co jsme ji mohli vidět v těchto seriálech, si pak zahrála v několika filmech. Patří sem např. filmy Little Miss Sunshine a Sky High.

Známá je díky tomu, že svůj hlas propůjčila postavě Karen v animovaném seriálu SpongeBob SquarePants a několika postavám v seriálu Camp Lazlo. Kromě toho dabovala Sarah Dubois v seriálu The Boondocks a Lady GraniteDC Nation Shorts v epizodě zamřené na Plastic Mana. Mimo to zapůjčila svůj hlas i postavě Maja v seriálu Adventure Time a několika postavám v seriálu American Dad!.

Za manžela má Toma Kennyho, s nímž se poprvé seznámila v roce 1992 na natáčení komediální seriálu The Edge. V roce 1995 se vzali a mají spolu dvě děti, Macka a Noru. Co se kariéry týče se svým manželem často spolupracuje.

Foto CC BY 2.0 Voice Chasers, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Death & Robots Kali 2019 2019 1
SpongeBob SquarePants Karen 1999 2018 11

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů