Tom Kenny

Tom Kenny

Celé jméno: Thomas James Kenny
Místo narození: Syracuse, New York, USA
Známé projekty: Star Wars, SpongeBob SquarePants, Ultimate Spider-Man

Datum narození: 13.7.1962 (57 let)

Thomas James Kenny je americký herec a komik, který se narodil v Syracuse ve státě New York Therese Bridget Doniganové a Paulu Austinu Kennymu. Když byl malý, rád maloval a v šedesátých a sedmdesátých letech sbíral hudební alba.

V první třídě se seznámil s budoucím hercem Robertem Francisem Goldthwaitem a stali se z nich dlouholetí přátelé. Když dospívali narazili na reklamu upozorňující na akci v podobě večera autorské tvorby v Skaneateles. V reklamě vystupoval komik Barry Crimmins pod pseudonymem Bear Cat. Kenny a Goldthwait se rozhodli na akci zajít a vystupovali zde pod pseudonymy Tomcat a Bobcat, nechali se tedy inspirovat Crimminsem.


Kenny navštěvoval střední katolickou školu biskupa Grimese. Po vysoké škole začal působit jako stand-up komik po celém státě asi osm let, a pak se zaměřil i na jiná místa země.

Tento herec si zahrál v mnoha filmech a televizních seriálech. Poprvé jsme jej mohli vidět ve filmu How I Got Into College z roku 1989 a později se objevil ve filmech jako Shakes the Clown (1991) nebo Comic Book: The Movie (2004).

V devadesátých letech hostoval Hudební novinky, které byly součástí pořadu Friday Night Videos. Dále se objevil v komediálním seriálu z devadesátých let s názvem The Edge nebo Mr. Show.

Kromě toho se Thomas věnuje také hlasovému herectví a je znám především tím, že propůjčil svůj hlas SpongeBobovi v seriálu SpongeBob SquarePants. Dále dabuje v seriálu také Garyho, ale i mnoho dalších postav, a hraje též piráta Očka, který zde představuje neanimovanou postavu. Svůj hlas propůjčil této žluté houbě rovněž ve SpongeBobovi ve filmu.

Mimo to dabuje také postavičky v seriálech jako Rocko's Modern Life, The Fairly OddParents, CatDog, The Powerpuff Girls, The Batman, Transformers, Dragons a mnoha dalších animovaných seriálech.

Dále Kenny propůjčuje svůj hlas postavám i ve videohrách. Mohli jsme jej slyšet jako Spyra ve hře Spyro 2: Ripto's Rage!, předtím jej daboval Carlos Alazraqui, a s dabingem tohoto dráčka pokračoval až do hry Spyro: A Hero's Tail, která vyšla v roce 2004, pak jej nahradil Jess Harnell. Kenny má však dabovat Spyra v nové trilogii Spyro Reignited Trilogy.

V roce 1992 se seznámil se svou budoucí ženou Jill Talleyovou, když pracoval na seriálu The Edge. Ti dva spolu dále spolupracovali na seriálech Mr. Show a SpongeBob SquarePants. Mají spolu dvě děti, Macka a Noru. Kenny bydlí ve Studio City v Kalifornii.

Foto CC BY 2.0 Florida Supercon, Wikimedia Commons


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z