SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

SpongeBob v kalhotách

SpongeBob v kalhotách

Infantilní, rozradostněná a výstřední mořská houba žijící v ananasu.

Sezóny 11
1999 - 2018

SpongeBob SquarePants je mořská houba, která žije v ananasu na dně moře se svým mazlíčkem, šnekem Garym, ve městě Zátiší Bikin a pracuje v oblíbené restauraci Křupavý krab jako kuchař, kde připravuje chutné Krabí hambáče. Ve své práci je neuvěřitelně dobrý a dokáže za několik sekund připravit obrovské množství hambáčů pro hladové zákazníky. Dokonce dokázal vytáhnout z kamene i slavnou Neptunovu obracečku, které je hoden jenom ten nejlepší kuchař.

Jeho sousedy jsou Sépiák a Patrick. Oba je považuje za své nejlepší kamarády, i když mu Sépiák neustále dělá naschvály a dává mu najevo, že se s ním nechce kamarádit. Tento obyvatel mořského světa se chová neobvykle a nedospěle a zbožňuje zábavu. Je též hodně hyperaktivní a neustále šťastný.

Tato žlutá houba je nesmírně odhodlaná a překoná vše, aby splnila to, co si dala za úkol. SpongeBob mimo to často přehání své chování, všechno moc prožívá a hodně v sebe věří. Někdy také můžeme spatřit jeho záludnou stránku, když se snaží, abyPan Krabs a Plankton spolu spolupracovali.

Někdy má SpongeBob tendence dělat z komára velblouda. Nezná hodně věcí, které jsou pro ostatní běžné a neustále otravuje své spoluobčany, ale jinak je velice srdečný a nevinný a zřídkakdy bývá na někoho zlý. I když se k němu ostatní chovají hrubě, on se k nim stále chová hezky.

Je též nesobecký a věrný, zejména se to projevuje, když je v blízkosti svých přátel. Přesto, že SpongeBob dělá něco s dobrým úmyslem, často jeho chování ostatní obyvatele rozčiluje a žlutá houba svým chováním mnohdy i nechtěně někomu ublíží, nejčastěji svému sousedovi Sépiákovi.

SpongeBob se lehce vyleká, a když se něčeho bojí, tak panikaří. Bojí se tmy a klaunů a nesnáší pálivou omáčku. Někdy se také stává, že si neuvědomuje, v jakém je nebezpečí, když něco provádí, a přivede tak sebe i statní do nebezpečných situací. Dělá mu též problém rozpoznat lež nebo mylné informace, protože je dost naivní.

Jeho nevinnost pak způsobuje, že všem snadno uvěří a je až příliš důvěřivý, takže s ním ostatní můžou snadno manipulovat. Když dojde na věc, dokáže SpongeBob být i naštvaný a frustrovaný, sarkastický, drzý a sprostý na své přátele. Kromě toho někdy nedokáže porozumět tomu, jak se cítí ostatní, a nutí je do věcí, které jsou jim proti srsti.

Přesto, že má SpongeBob jen několik přátel, se k němu mnoho obyvatel Zátiší Bikin chová přátelsky, ale najdou se i tací, kterým se jeho chování nezamlouvá. SpongeBob navštěvuje školu paní Rybové, kde se učí řídit loď. Bohužel však jeho zkoušky vždy skončí nezdarem a on se tak neustále pokouší pokořit tuto zkoušku dokola.

Žlutá houba sice nedokáže zvedat těžká břemena, ale má několik neobvyklých schopností a vlastností. Má poddajné a měkké tělo, které mu dovolí absorbovat jakoukoli fyzickou újmu, dokáže se snadno regenerovat, když je zraněn, nebo když mu např. upadne ruka, nemá také kosti, ale v některých epizodách kostru měl.

Protože je SpongeBob houba, dokáže do sebe nasát tekutiny, umí též zpívat a hrát na svůj nos jako na flétnu. Rád chodí chytat medúzy a dokáže jezdit po svém jazyku. Kromě toho je zdatný ve vyfukování bublin, kterým dokáže dát nejrůznější tvary. Má rád karate, které procvičuje se svou kamarádkou Sandy.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Spongebob mi zlepší náladu když ho vidím :)

19.8.2020 | 0:25:02

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama