Bill Fagerbakke

Bill Fagerbakke

Celé jméno: William Mark Fagerbakke
Místo narození: Fontana, Kalifornie, USA
Známé projekty: SpongeBob SquarePants, Coach, How I Met Your Mother

Datum narození: 4.10.1957 (65 let)

William Mark Fagerbakke je americký herec a dabér, který se narodil v Kalifornii. V dětství se s rodinou přestěhoval do Ruperu v Idaho. V roce 1975 odmaturoval na Minico High School, kde byl i ve fotbalovém, basketbalovém a trackovém týmu. Díky fotbalu dostal na mnoha školách stipendium, ale rozhodl se zůstat na univerzitě v Idaho.

Protože si na škole zranil při sportu koleno, došlo k ukončení jeho sportovní kariéry, a tak se budoucí herec zaměřil na studium divadla. Poprvé si zahrál ve školní hře Godspell. Svůj bakalářský titul získal v roce 1981. Později navštěvoval školu Southern Methodist University v Texasu.


Fagerbakkea jsme mohli vidět v televizním seriálu Coach, ve filmu Blázinec a zahrál si i v několika divadelních hrách na Broadwayi. V roce 1994 ztvárnil postavu Toma Cullena v minisérii The Stand a v roce 1999 jsme jej mohli vidět v seriálu Oz jako Karla Metzgera.

V roce 2007 se objevil v seriálu Heroes jako Steve Gustavson a o dva roky později jsme jej mohli vidět ve filmu Jennifer's Body – Bacha, kouše! Kromě toho ztvárnil Marvina Eriksena staršího v sitcomu How I Met Your Mother. V roce 2012 se objevil v seriálu Weeds.

Nejznámější je však díky tomu, že dabuje postavičku jménem Patrick v animovaném seriálu SpongeBob SquarePants. Této roli se věnuje už od roku 1999, přičemž po neuvěřitelných 22 letech si jeho animovaná postavička vysloužila svůj vlastní seriál The Patrick Star Show, ve kterém bude tedy herec dabovat hlavní roli.

Foto YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Marvin Eriksen starší 2005 2014 7
SpongeBob SquarePants Patrick Hvězdice 1999 2018 11

Filtr seriálů