SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Pauza
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

Patrick Hvězdice

Patrick Hvězdice

SpongeBobův nejlepší kamarád a soused.

Sezóny 11
1999 - 2018

Patrick Hvězdice je mořská hvězdice, která je nejlepším kamarádem SpongeBoba a zároveň je i jeho sousedem. Je milý, naivní, nevzdělaný a tlustý, a to hlavně proto, že je líný a má rád tučná jídla a zmrzlinu. Dokáže spořádat 1 000 hambáčů za pět minut. Většinou tráví čas nic neděláním, v čemž nesmírně vyniká, a leží pod svým kamenem, což jej činí šťastným.

Má málo selského rozumu a není příliš inteligentní, takže často dělá to, co se po něm chce, špatně. Navíc má i krátkou paměť a snadno zapomene, že něco právě snědl nebo zapomene, jak dělat i ty nejzákladnější vě­ci.

Jindy však Patrick působí celkem inteligentně, až to ostatní obyvatele městečka udivuje. Na rozdíl od svého nejlepšího přítele dokáže rozpoznat sarkasmus. Umí též škádlit ostatní a sám být i sarkastický. Většinou se stejně jako SpongeBob snaží udělat něco prospěšného, ale spíš akorát způsobí problémy.

Bydlí pod hnědým kamenem ve městečku Zátiší Bikin a kromě jeho nejlepšího kamaráda má za souseda také Sépiáka. Spolu se SpongeBobem otravuje Sépiáka tím, že si s ním chtějí hrát nebo jej nějak jinak zapojit do společných akcí.

I když je Patrick takový naiva, má přece jen nějaké přednosti. Je hodně silný, dokáže řídit loď, umí zpívat, hrát na bubny a tancovat, ovládá první pomoc a umí jezdit na mořském koníkovi. Dále se ukázalo, že je Patrick nadaným karatistou a jednou se dokonce převlékl za dívku a všichni věřili, že jí je. Podobně jako SpongeBob se dokáže i on regenerovat.

Patrick má starší sestru Sam. Kromě toho nemá tato hvězdice nos, a tak necítí různé smradlavé věci. Nejraději tráví čas se svým nejlepším kamarádem, kterému se se vším svěřuje. Rád chodí se SpongeBobem lovit medúzy.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Být Spongeboobem tam se sním nekamarádím, kdyby moje nejlepší kamarádka nevěděla moje jméno tak už konec xD

11.11.2020 | 12:12:58

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama