SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

Supermořec

Supermořec

Superhrdina v důchodu.

Sezóny 11
1999 - 2018

Ernie, známější jako Supermořec, je bývalý superhrdina, který se čas od času ke svému řemeslu vrátí. Žije v domě důchodců v Zátiší Bikin spolu se svým pomocníkem Ploutvoklukem. Kromě toho, že jsou oba opravdoví superhrdinové, jsou tihle dva i hvězdami seriálu jménem Dobrodružství Supermořce a Ploutvokluka.

Jejich největšími fanoušky jsou SpongeBob a Patrick, kteří je často přesvědčí, aby šli opět do akce. Spolu se svým pomocníkem má Supermořec také tajný úkryt a neviditelnou superkáru.

Jak Supermořec, tak Ploutvokluk bývali normálními lidmi, než začali žít pod vodou. Supermořec se k Ploutvoklukovi chová pořád jako k malému klukovi, i když už mu je 68 let. Supermořec také vždy zpozorní, když se někde přihodí něco zlounského a ihned se vrhá do akce.

Dnes je už Supermořec starý, má nadváhu, šedivé vlasy, špatný zrak a sluch, vrásky, snadno jej věci zmatou, často zapomíná a usíná uprostřed rozhovoru. Součástí jeho kostýmu je opasek se sponou ve tvaru „M“, na nosu má hvězdici, kterou mu kdysi věnovala mořská pana, aby skrz ni mohl dýchat pod vodou, a nosí na prsou dvě mušle. Tyto mušle mají v jeho stáří podobu podprsenky a jako senior nosí i růžové měkké papuče.

Supermořec říká, že má své schopnosti díky svému opasku, který skrývá řadu tajemství. Pořád nosí pokaždé identický kostým a mezi jeho superschopnosti patří, že dokáže ovládat mořské tvory, rychle plavat, vrhat vodní koule, má supersílu a dokáže přežít pod vodou. I přesto, že Supermořec pořád disponuje těmito schopnostmi, nejsou už tak silné jako kdysi bývaly.

Supermořec s Ploutvoklukem mají několik nepřátel. Často se střetávají s Paprskounem a Špínobublou.

Foto: Nickelodeon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama