Rodrigo Blaas

Rodrigo Blaas

Celé jméno: Rodrigo Blaas
Místo narození: Španělsko
Známé projekty: Trollhunters

Rodrigo Blaas je animátor, režisér a producent, který má více než dvacetiletou praxi v odvětví zabývajícím se animovanými filmy. Zálibu v animacích si vypěstoval, když bydlel v Granadě ve Španělsku. Později se rozhodl odstěhovat do Madridu, kde pracoval pro studia jako Miopia či Stromboli, kterým je spoluzakladatelem.

Svou vášeň pro animované postavy nadále rozvíjel a v roce 2000 začal pracovat jako animátor pro Blue Sky Studios, v němž spolupracoval na jeho prvním celovečerním filmu, kterým byla Doba ledová (2002). Zde se postaral o vzhled Sida a Scrata.

Po dvou letech strávených v New Yorku se přestěhoval do San Francisca, kde začal pracovat pro Pixar Animation Studios. Zde se stal také součástí skupiny kreativců. Ve studiu se podílel na projektech jako Hledá se Nemo (2003), Úžasňákovi (2004), Ratatouille (2007) nebo Wall-E (2008). Jako dohlížející animátor pracoval na krátkometrážním filmu La Luna (2011). Blaas nadále rozvíjel své možnosti jak vyprávět příběh, a proto se rozhodl nějaký čas dát si od práce v Pixaru pauzu a zkusit to jako režisér. Jeho prvním nezávislým filmem se stala Alma (2009).

Po devíti letech v Pixaru se rozhodl odstěhovat se svou rodinou do Los Angeles, kde začal spolupracovat s Guillermem del Toro na animovaném seriálu Trollhunters, ve kterém pracuje jako showrunner a výkonný producent. Zde také propůjčil svůj hlas jedné z animovaných postaviček. Kromě toho je showrunnerem seriálů 3 Below a Wizards, které spadají do série Tales of Arcadia.

Foto: YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wizards Trpaslík Chompsky 2020 2020 1
Trollhunters Trpaslík Chompsky 2016 2018 3

Filtr seriálů