Ron Glass

Ron Glass

Celé jméno: Ronald E. Glass
Místo narození: Evansville, Indiana, USA
Známé projekty: Firefly, Barney Miller

Datum narození: 10.7.1945Datum úmrtí: 25.11.2016 (71 let)

Ronald maturoval na Saint Francis Seminary v roce 1964 a poté nastoupil na University of Evansville, kde získal titul bakalář svobodných umění v oboru herectví a literatura. O rok později ho universita obdarovala za jeho práci ve filmu a televizi jejich nejvyšším ohodnocením – Medailí cti (Medal of Honor). V jednom z interview prozradil, že věděl, že chce hrát, už když byl na vysoké. Jednomu z učitelů se líbil jeho hlas a povzbuzoval ho, aby zkusil hrát, a tak navštívil jednu hodinu, a pak další.

Na prknech se poprvé objevil v Guthrie Theater v Minneapolis, ale pak se přestěhoval do Hollywoodu. Jeho první seriálové role v Sanford and Son a Good Times. Po té dostal hlavní roli v Barney Miller jako Ron Harris, kde účinkoval sedm let. Dále třeba v dětském seriálu od Disneyho Teen Angel, kde hrál Bohova bratrance Roda či v seriálu Firefly a filmu Serenity jako pastor Derrial Book. Ve filmu Lakeview Terrace se objevil po boku Samuela L. Jacksona a Patricka Wilsona. Svůj hlas propůjčil Garthovi z videohry Fable II.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.