Rufus Sewell

Rufus Sewell

Celé jméno: Rufus Frederick Sewell
Místo narození: Twickenham, Middlesex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Man in the High Castle, Victoria, Dark City

Datum narození: 29.10.1967 (56 let)

Dětství Rufuse Sewella nebylo zrovna růžové. Jeho otec, australský animátor, a matka, velšská umělkyně, se rozvedli, když bylo Rufusovi pouhých pět let a o dalších pět let později jeho otec zemřel. Herectví studoval na Central School of Speech and Drama v Londýně. Jeho další kroky se ubíraly jako u většiny britských herců na divadelní prkna. Díky tomu získal také svou první filmovou roli ve snímku Dirty Weekend.

Do povědomí diváků se poprvé výrazněji zapsal díky temné sci-fi Dark City a postupně se stal notoricky známým představitelem zejména záporných rolí. Ať už šlo o filmy A Knight's Tale, The Legend of Zorro či The Illusionist. Sám Sewell nebyl úplně nadšený z toho, že hraje samé padouchy, naštěstí v televizi dostával přece jen rozmanitější role, vzpomeňme alespoň minisérie John Adams, Charles II: The Power and The Passion nebo The Pillars of the Earth. Od roku 2015 hraje v seriálu The Man in the High Castle a za ztvárnění Obergruppenführera Johna Smithe byl nominován na Critics' Choice Awards. Od roku 2016 je také k vidění v historickém seriálu Victoria.

V osobním životě se mu nedařilo tolik jako na divadle, ve filmu a televizi. Sewell byl ženatý celkem dvakrát. V obou případech jeho manželství skončilo po několika týdnech. Se svou druhou ženou, scenáristkou a producentkou Amy Gardner, má syna, který se narodil v roce 2002.

Foto: Amazon Studios


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Victoria Lord Melbourne 2016 2017 2
The Man in the High Castle John Smith 2015 2019 4

Filtr seriálů