Ryan Sands

Ryan Sands

Celé jméno: Ryan Sands
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: The Wire, Runaways

Ryan Sands je americký herec, který se narodil ve Washingtonu, kde taktéž vyrůstal. Narodil se do početné rodiny, nicméně když mu bylo 12 let, tak mu zemřel jeho otec. Herectví si zamiloval ve chvíli, kdy spatřil Star Wars. Kromě herectví se aktuálně věnuje i kreslení potisků na trička.

Herectví se věnoval už na střední škole, kdy vystupoval v různých divadelních hrách. Profesionální kariéru sice odstartoval už roku 1989, ale plně se jí začal věnovat až od roku 2003. Na svém kontě má především vedlejší role.

První větší roli získal roku 2004, kdy se objevil jako strážník Truck v seriálu The Wire. Této postavě se věnoval až do roku 2008. Během toho si zahrál například v seriálu The Kill Point, kde se roku 2007 objevil jako Leroy Barnes.

Následně získával samé vedlejší role, přičemž první větší si zahrál až v seriálu Runaways, kde vystupoval jako Geoffrey Wilder, a to v letech 2017–2019. Jeho postava tu navíc patřila mezi hlavní. Kromě toho se zároveň objevil i v seriálu Free Rein jako Huck.

Jeho manželkou je herečka Erin Wiley Sands.

Foto CC BY 2.0 Super Festivals, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Geoffrey Wilder 2017 2019 3

Filtr seriálů