Sacha Dhawan

Sacha Dhawan

Celé jméno: Sacha Dhawan
Místo narození: Bramhall, Stockport, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Chuggington, Outsourced, Iron Fist

Rok narození: 1984 (40 let)

Sacha Dhawan je britský herec, který se ve Stockportu narodil rodičům pocházejícím z Indie. Herectví se věnoval na Laine-Johnson Theatre School v Machesteru, ale svou první roli si zahrál už ve svých dvanácti letech. Chodil ještě na školu Aquinas College v Stockportu.

Kromě filmového a televizního herectví se věnuje i divadlu a rádiu. Jeho první velkou televizní rolí byla postava Aliho Patanjali v seriálu Out of Sight. Brzy poté se ve větších rolích objevil v seriálech The Last Train a Weirdsister College.

Roku 2010 si zahrál Khalila Akrama v seriálu Five Days, téhož roku stihl ještě seriál The Deep a Outsourced. V dalších letech se objevil v seriálech Last Tango in Halifax, 24, Utopia a Not Safe for Work. Jeho největší rolí je postava Eddieho, kterého si v letech 2008–2015 zahrál v seriálu Chuggington.

Mezi jeho další významné role by se daly zařadit postavy ze seriálů In the Club, Mr Selfridge a Iron Fist. V posledních letech nadaboval i několik postav z videoher. Mezi ty významnější patří nadabování Gryffa Whitehilla ze hry Game of Thrones: A Telltale Games Series.

Foto CC BY 2.0 Greg Hernandez, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Great Orlo 2020 2
Doctor Who Devátý Vládce 2020 1
The Defenders Davos 2017 2018 2

Filtr seriálů