Sanaa Lathan

Sanaa Lathan

Celé jméno: Sanaa McCoy Lathan
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Vetřelec vs. Predátor, Dokonalý muž, The Cleveland Show

Datum narození: 19.9.1971 (52 let)

Sanaa Lathan je americká televizní a filmová herečka a dabérka. Narodila se roku 1971, jejími rodiči jsou Stan Lathan a Eleanor McCoy a má mladšího bratra Tendaje, který se živí jako DJ. Její rodiče se však rozvedli, a proto žila střídavě v New Yorku a Los Angeles. Vzdělávala se na Manhattan Center for Science and Mathematics a University of California. Herectví se věnovala na Yale University.

Kariéru odstartovala brzy po dostudování, a to roku 1996. Zahrála si několik velkých filmových rolí, většinou se však jednalo o snímky, které se nesetkaly s nijak velkým úspěchem u diváků. Zahlédnout jsme ji mohli ve filmech Blade, Svatebčané, Presumpce viny,// Nádherný svět, Nákaza, The Best Man Holiday, Podfukáři 2 a //Americký zabiják.

Zmínit musíme i její velké filmové role. Hlavní postavu si zahrála ve filmu Karamelka z roku 2002, kde ztvárnila Sidney Shaw. O dva roky později si zahrála hlavní postavu v nepříliš úspěšném snímku Vetřelec vs. Predátor. Následně se objevila jako Kenya Denise McQueen ve filmu Něco nového, jako Maggie Carter ve snímku Stará křivda a roku 2015 si zahrála LeahDokonalém muži.

Nesmíme však opomenout její seriálové role. V letech 1998–1999 se objevila jako Briana Gilliam v seriálu LateLine. Poté se mihla v seriálech Nip/Tuck, Boss a Shots Fired. Od roku 2009 dabuje Donnu Tubbs, která se objevila jak v seriálu The Cleveland Show, tak i v seriálu Family Guy. Od roku 2018 vystupuje v seriálu The Affair jako Janelle Wilson.

Všichni jí přezdívají Nana a její nejlepší kamarádkou je herečka Regina Hall.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Harley Quinn Catwoman 2019
Family Guy Donna Tubbs-Brown 2010 2024 13
The Cleveland Show Donna Tubbs 2009 2013 4

Filtr seriálů