Alien (Vetřelec)
92/100 - 33×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Vetřelec vs Predátor

Vetřelec vs Predátor

Děj filmů zasazuje souboj vetřelce a predátora několik set metrů pod povrch Antarktidy. Zde je lidmi náhodně objevena pyramida a malá výprava se jí vydává prozkoumat. Netuší, že se právě zapletli do souboje dvou nesmiřitelných nepřítelů.

2004

Satelity společnosti Weyland zachytily při průletu nad Antarktidou nezvyklou tepelnou aktivitu pod pobřežním ledem. Z podrobných snímků vyplývá, že se jedná o pyramidu, ukrytou několik set metrů pod ledem. Otázky vzbuzuje předběžná analýza, pyramida v sobě obsahuje prvky aztécké, thajské a egyptské architektury. Milionář a majitel společnosti, Charles Bishop Weyland rekrutuje odborníky z celého světa a vydává se na průzkum.

Tým si zřídí hlavní tábor na místě bývalé základny, odkud před několika lety všichni záhadně zmizeli. Při bližším průzkumu je nalezena široká štola vedoucí od základy až přímo k pyramidě, kterou tým vzápětí využije, aby se k ní dostal. Prvotní dojem výpravy je pozitivní – pyramida vypadá nepoškozeně a zachovale. Při cestě dovnitř je nalezeno několik záhadných maleb, všichni se dostávají až do nižších pater, kde nalézají rituální komoru na obětování a také mechanismus evokující starodávný časový spínač. Zjistí, že byl naposledy použit před sto lety a když ho znovu aktivují, pyramida začne pohybovat se svými stěnami.

Tou dobou, se už na orbitu připravují na lov predátoři. Z útrob pyramidy je rozmražena vetřelčí královna a ta začíná klást vajíčka. Někteří predátoři zabijí zbytek lidí, kteří zůstali na povrchu a vydávají se dovnitř pyramidy. Přeskupující se stěny pyramidy a první útok vetřelcích vajíček zničí téměř celou výpravu, přežije pouze Weyland, horolezkyně Alexa Woods a dobrodruh Rosa. Po útoku predátorů uvnitř hyne také Weyland a první dospělý vetřelec dostává také Rosu, Alexa tak zůstává sama.

Do otevřeného boje se mezitím pouští vetřelci a predátoři. Jak Alexa zjistí, predátoři cestují na Zemi už několik set let, pomáhali vybudovat našim předkům pyramidy. Do těch potom zavlekli královnu a vybrané lidi použili jako nositele. Proti vylíhnutým vetřelcem vedli boj mladí predátoři, kteří se na Zemi cvičili v plnohodnotné bojovníky. Pokud nebyli úspěšní a vetřelci je porazili, nechali predátoři celé okolí zničit výbuchem. Tento proces se opakuje každých sto let a díky tomu objevili lidé tepelnou aktivitu ze satelitu – predátoři nechali zapnout tepelný reaktor pohánějící celou pyramidu.

Přeživší Alexa ví, že nemůže bojovat proti oběma rasám najednou, a tak si zvolí predátory. Předá jim zpět zbraně, které vzaly v jedné z komor, tyto zbraně používali lovci jako důkaz, že byli v boji úspěšní. Poslední predátor začne skutečně s Alexou spolupracovat a společně se jim podaří zničit několik vetřelců a následně spustit bombu, která zničí celou pyramidu. Na povrchu je však ještě třeba vybojovat poslední souboj s královnou. Podaří se jí svrhnout do moře spolu se zátěží, poslední predátor ale umírá. Jeho kolegové si ho odvážejí a nechávají Alexu naživu na základně…

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama