Alien (Vetřelec)
92/100 - 33×

Alien(Vetřelec)

Mimozemská rasa, se kterou si není radno zahrávat. Smrtelně nebezpečná ve všech svých formách. Ale lidé jsou nepoučitelní a v kultovní sérii filmů, komiksů nebo i videoher ji pořád provokují…

USA | 1979
vysílání
| 120 minut
žánr
Akční, Hororový, Sci-fi
hrají
Sigourney Weaver (Ellen Ripley),

Alien

První filmový Vetřelec Ridleyho Scotta spatřil světlo světa v květnu roku 1979 a režisérova temná vize budoucnosti ukrývající nebezpečný mimozemský organizmus se okamžitě stala hitem a během následujících dvaceti let zplodila hned tři pokračování.

Každé z nich vypráví příběh Ellen Ripley, která se stále dokola setkává s vetřelci, záhadným mimozemským druhem a dokonalým strojem na zabíjení, jen aby byla pořád dokola svědky toho, že i tváří v tvář pekelným bestiím z jiné planety je tím největším monstrem stále sám člověk.


První pokračování z roku 1986 s názvem Vetřelci natočil režisér James Cameron, třetí díl Davida Finchera – Vetřelec ³ – pak následoval o šest let později. Posledního filmového dílu původní vetřelčí ságy s názvem Vetřelec: Vzkříšení, tentokrát od francouzského režiséra Jeana-Pierre Jeuneta, jsme se dočkali v roce 1997.

Vedle toho napříč dekádami vznikla řada komiksů nebo videoher, ve kterých se vetřelci často spojovali s další ikonickou filmovou potvorou z vesmíru: Predátorem. Z populární série Alien vs. Predator pak v letech 2004 a 2007 vznikly i dva celovečerní filmy, které však nespadají do oficiálního kánonu původní kvadrilogie.

K němu se až v roce 2012 vrátil sám Ridley Scott se snímkem Prometheus zaměřující se na původ vetřelců. V dalších letech se pak dočkáme nejen pokračování Promethea, ale k tomu i pátého dílu původní vetřelčí série, a to tentokrát v podání jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (District 9, Elysium).

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HellTsuku

To nejlepší

26.8.2016 | 8:03:53
alexis

Vetřelec je pro mě jeden z nejděsivějších filmů vůbec. Jen si zkuste dívat se na něj sami v noci a potom jít po ztemnělých schodech do ložnice… a potkat kočku.

Pokračování včetně Vetřelců na mě už zdaleka takový dojem nezanechala.

7.7.2016 | 0:11:14
Samgar

Vetřelec a Vetřelci 100%. Zbytek nehodnotím, protože bych těm prvním dvěma počinům musel sundat hodnocení a to nechci.

13.7.2014 | 13:29:18

Momentka

Momentka

Reklama

Vetřelec online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama