Sasha Mitchell

Sasha Mitchell

Celé jméno: Sasha Mitchell
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Dallas, Step by Step, Kickboxer

Datum narození: 27.7.1967 (56 let)

Sasha Mitchell je americký herec, který se narodil roku 1967 v Los Angeles. Jeho otec pracoval v oděvním průmyslu, má starší sestru Marissu, je židovského vyznání a jeho předci pocházejí z Ruska. Původně se živil jako model, ale postupem času se dostal k herectví. Debutoval roku 1986.

Po několik prvních rolích, které byly epizodního a vedlejšího rázu, se rozhodl na herectví zaměřit více, a proto byl součástí newyorského improvizačního divadla. Zlom v jeho kariéře nastal roku 1989, kdy byl obsazen do seriálu Dallas jako James Beaumont. Jeho role tu byla výrazná, přičemž tu působil až do roku 1991.

Avšak téhož roku, kdy skončil seriál Dallas, se mu podařilo získat další velkou roli. Společně s Patrickem Duffym, se kterým tu hrál, získal roli v seriálu Step by Step. Právě postava Codyho Lamberta, šíleného bratrance, ho proslavila a dodnes je pamatován především díky ní.

I když se Mitchell věnoval především Step by Step, tak si během natáčení našel čas na hraní Davida Sloana ve filmové sérii Kickboxer. Zde se objevil celkem ve třech dílech. I když šlo o béčkové filmy, tak tu Mitchell ukázal, jaká bojová umění vlastně umí.

Se seriálem Step by Step se však pojí jedna nemilá záležitost. Od roku 1990 byl ženatý s Jeannette Robbins, se kterou měl tři dcery a jednoho syna. Problémem však bylo to, že toto manželství nebylo zrovna šťastné, protože Mitchell svou ženu bil. Roku 1996 proto byla do jejich domu zavolána policie, Mitchell byl obviněn z bití své ženy a zatčen. Rozvodu se dočkal roku 1997.

Na tento přestupek rychle zareagovali tvůrci seriálu. Ti mu nejdříve údajně zařídili navštěvování natáčení i ze zadržovací cely, nicméně po pár dílech byli nuceni herce vyhodit, aby se vyhnuli špatné publicitě. Soud následně rozhodl o tom, že herec bude muset vykonávat veřejně prospěšné práce, přičemž bude tři roky v podmínce.

Tato událost rozhodně hází špatné světlo na Mitchellovu kariéru, nicméně ne vždy je vše tak, jak se zdá. Mitchell sice přiznal, že svou manželku fyzicky napadl, nicméně tak učinil z toho důvodu, že chránil své děti. Jeho manželka byla psychicky nestabilní, brala drogy a někdy si ze svých dětí dělala své rukojmí. Herec je tam jenom pouze bránil. U soudu byl nakonec zproštěn viny.

Jeho kariéra tak sice byla očištěna, ale herec se již nikdy nedočkal takové pozornosti jako dříve. Roku 1998 ho tvůrci seriálu Step by Step vzali na milost a dovolili mu jednoepizodní návrat, nicméně tím jeho kariéra pohasla. Objevil se sice ještě v několika filmech a seriálech, ale v nich už neměl nijak velké role. Za zmínku stojí například jeho krátké působení v seriálu ER.

Mitchell se dnes věnuje především posilování, z původního štíhlého čahouna je dnes hora svalů. Rád chodí do posilovny, ovládá kickbox a taekwondo, na levém rameni má velké tetování ve tvaru draka a roku 2010 si vzal za ženu Rachell Mitchell, se kterou však roku 2015 rozvedl.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Cody Lambert 1991 1998 6

Filtr seriálů