Scott Glenn

Scott Glenn

Celé jméno: Theodore Scott Glenn
Místo narození: Pittsburgh, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Castle Rock, The Leftovers, Daredevil

Datum narození: 26.1.1941 (83 let)

Scott Glenn je americký herec, který se roku 1941 narodil Theodorovi a Elizabeth Glennovým. Scott má nejenom americké předky, ale i irské. Jako malý byl často nemocný, ale díky pravidelné léčbě se ze své nemoci dokázal dostat. Po vystudování The College of William and Mary se přidal k armádě. Poté střídal jednu práci za druhou, dělal například reportéra či zedníka. V průběhu šedesátých let chodil na herecké kurzy, které z něj udělaly herce.

Scottova herecká kariéra započala právě v šedesátých letech, kdy se začal objevovat v televizi. Tak tomu bylo až do osmdesátých let, kdy poprvé vyzkoušel hraní ve filmech. Vzhledem k tomu, že hrál podstatné vedlejší role, se dokázal prosadit.

Z jeho počáteční herecké tvorby zmiňme filmy Vyzvání k souboji, Správná posádka, Pevnost, Řeka, Silverado, Královna krásy, Hon na ponorku, Oheň, Mlčení jehňátek, Nejvyšší spravedlnost, Odvaha pod palbou, Absolutní moc či Ohnivá bouře.

I po roce 2000 se objevoval v různých filmech, ale už nebyl obsazován tolik, jako tomu bylo dříve. Za zmínku stojí filmy Ukradni, co můžeš!, Ostrovní zprávy, Mezi řádky, Borneovo ultimátum či Magické údolí, na kterých se podílel.

Od roku 2014 pracuje na dvou významných seriálových projektech. Nejprve byl jako Kevin Garvey starší obsazen do seriálu The Leftovers, kde hrál až do roku 2017, a poté získal roli Sticka v seriálovém Daredevilovi. V současnosti jej můžeme vidět v seriálu Castle Rock.

Od roku 1968 má za manželku Carol Schwartz.

Foto CC BY 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Castle Rock Alan Pangborn 2018 1
The Defenders Stick 2015 2017 3

Filtr seriálů