Scott Lawrence

Scott Lawrence

Celé jméno: Scott Lawrence
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: JAG, Avatar, Star Wars Resistance

Datum narození: 27.9.1963 (60 let)

Scott Lawrence je americký herec z Los Angeles, který společně se svými rodiči ustavičně bojoval za práva místních ve městě. Scott se dostal k herectví prakticky náhodou. Po druhém roce, co studoval elektrické inženýrství, si ve třídě sedl vedle studenta, který měl zapsané hodiny herectví. Lawrence to tedy zkusil a od té doby probudil svou vášeň k hraní.

Scott má již bohaté zkušenosti s hraním ve filmech a seriálech. V nich se totiž pravidelně objevuje od roku 1987 a nutno říci, že jeho herecké kariéra je poměrně bohatá. Pamatovat si ho můžeme například ze seriálu JAG, kde si Scott zahrál Sturgise Turnera ve více než osmdesáti epizodách. Několikrát se mihl třeba i v show 24 či Getting On.

Lawrencovi neuniklo hraní ani v trháku Avatar, který vybojoval hned několik filmových Oscarů. Scotta si dále můžeme pamatovat z filmu The Social Network, kontroverzním filmu o zákulisí Facebooku, či ze sci-fi Star Trek: Do temnoty. Lawrence má ovšem i bohaté zkušenosti se Star Wars a ve videohrách pravidelně daboval Darth Vadera. V seriálu Resistance ovšem získal roli Jareka Yeagera, jedné z hlavních epizod této nové show.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Wars Resistance Jarek Yeager 2018 2019 1

Filtr seriálů