Sebastian Arcelus

Sebastian Arcelus

Celé jméno: Sebastian Carlos Arcelus
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: House of Cards, Madam Secretary, The Deuce

Datum narození: 5.11.1976 (47 let)

Sebastian Arcelus je americký herec, který se narodil roku 1976 v New Yorku. Jeho otec se jmenuje Victor Carlos Arcelus a pochází z Uruguaye, zatímco jeho matka se jmenuje Fiammetta Farace di Villaforesta. Z matčiny strany má předky z Itálie, Ruska, Maďarska, Srbska a Německa.

Hercův původ je vskutku zajímavý, má totiž přímé vazby na slavný dynastický rod Romanovců. Jeho babička z matčiny strany je totiž princezna Kateřina, prapravnučka ruského cara Mikuláše I. Kromě toho má i přímou vazbu na Srbské království, protože je vzdáleným potomkem králem Petra I. Karađorđeviće.

Tím však jeho zajímavé rodinné vztahy ani zdaleka nekončí, protože spadá i do britské královské rodiny, i když velmi zdaleka. Je totiž vzdáleným bratrancem přes několik kolen královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa.

Herec se narodil v New Yorku, kde i vyrůstal. Jakmile dokončil Williams College, tak začal vystupovat v místních divadlech. Kariéru odstartoval roku 1996, přičemž dnes vystupuje jak v divadelních hrách, tak i filmech a seriálech.

Zpočátku své televizní kariéry se věnoval především dabování různých animovaných seriálů. Jeho hlas zazněl například v anglických verzích asijských i jiných projektů Yu-Gi-Oh!, Poketto monsuta kurisutaru: Raikou kaminari no densetsu, Shaman Kingu, Winx Club, Go, Diego! Go! a Dora the Explorer.

Výrazněji se začal prosazovat až po roce 2010, kdy se konečně dočkal několika výraznějších hraných rolí. V prvé řadě se objevil v seriálu House of Cards, kde si v letech 2013–2016 střihl roli novináře Lucase Goodwina. Poté se objevil například ve filmech Co s láskou a Méďa 2.

Po menší roli v seriálu The Leftovers začal od roku 2014 pravidelně vystupovat v seriálu Madam Secretary, kde se až do roku 2019 objevoval jako Jay Whitman, který tu patřil mezi hlavní postavy. Výrazně na sebe upozornil i v seriálu The Deuce, kde si zahrál aktivistu Davea Hillera.

Od roku 2007 je jeho manželkou herečka a zpěvačka Stephanie J. Block, se kterou má od roku 2015 dceru Vivienne Helenu Arcelus. Herec byl jako malý vychováván ve dvojjazyčné rodině, a proto plynule ovládá jak angličtinu, tak i španělštinu.

Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Dave Hiller 2018 2018 1
House of Cards Lucas Goodwin 2013 2016 3

Filtr seriálů