Seth Green

Seth Green

Celé jméno: Seth Benjamin Gesshel-Green
Místo narození: Overbrook Park, Filadelfie, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Austin Powers, Buffy the Vampire Slayer, Family Guy

Datum narození: 8.2.1974 (50 let)

Seth Green je americký herec, komik, producent, scenárista a režisér. Narodil se roku 1974 v Pensylvánii, je synem Herberta a Barbary Greenových a má sestru Kaelu. Jeho předci pochází z Ruska, Skotska a Polska. Herecké kariéře se věnuje už od svých sedmi let.

Green je především filmový a seriálový herec, ale často se věnuje i dabování animovaných postav. Znám je z filmů Bývala jsem puberťák, Zlaté časy rádia, To, Klíšťata, Zlatá sedmdesátá, Poslední mejdan, Ruka Zabiják, Austin Powers: Špion, který mě vojel, Milionový závod, Loupež po italsku, Nekecej a pádluj, Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery, Starý páky či Hollywood Game Nights.

Už z výše uvedeného výčtu filmů lze poznat, že se především objevuje v komediích. Jeho největší rolí však není filmová postava, ale seriálová. V letech 1997–2000 se pravidelně objevoval v seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde hrál Daniela Osbournea.

Od roku 1999 se začal pravidelně věnovat dabování, protože začal dabovat postavu Chrise Griffina v animovaném seriálu Family Guy. Zmiňme ještě animované seriály Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. a Robot Chicken, kde také nadaboval spoustu postav. Dále si zahrál v seriálech jako Greg the Bunny, Four Kings a Dads. Znát ho také můžeme díky Kačeru Howardovi, kterého namluvil ve filmech ze světa MCU.

Roku 2009 začal chodit s herečkou Clare Grant, kterou si o rok později vzal za ženu. Aktuálně žijí v Los Angeles.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Wars: The Bad Batch Todo 360 2021 2021 1
What If...? Kačer Howard 2021 1
Avengers Kačer Howard 2014 2017 2
Family Guy Neil Goldman 2000 2022 19
Family Guy Chris Griffin 1999 2024 22

Filtr seriálů