Shannon Kook

Shannon Kook

Celé jméno: Shannon Kook
Místo narození: Johannesburg, Johafrická republika
Známé projekty: The 100, Carmilla, Durham County

Datum narození: 9.2.1987 (37 let)

Shannon Kook se narodil v Johannesburgu v Jihoafrické republice. Jeho rodiče jsou oba jiného původu, jeho otec pochází z Číny, zatímco matka ze Severní Afriky. Ta se ale s malým Shannonem odstěhovala do Kanady, kde Kook vyrůstal. Již odmalička měl Shannon vlohy k herectví, studoval na divadelní škole v Montrealu, kde získal nejvíce zkušeností.

Jeho první role přišla v roce 2009 v seriálu Being Erica. Jednalo se ale pouze o malou roli, ta větší přišla až se seriálem Durham County, kde Kook ztvárnil Davida Choa. Posléze přišla ještě větší role v seriálu Baxter, kde na sebe Kook pořádně upozornil. Ztvárnění jeho Devena Phillipse bylo na jedničku, kde konečně ukázal své herecké kvality.

Posléze se nabídky jen hrnuly. Mezi jeho další významné projekty tak můžeme zahrnout Degrassi: The Next Generation, Carmilla či Running with Violet. Již při páté sérii úspěšného seriálu The 100 tvůrci obsadili Kooka do role Jordana Greena s tím, že mu přislíbili, že bude jednou z hlavních postav v chystané šesté sérii. To také tvůrci splnili. Kook se tak stal pevnou součástí druhé knihy show The 100.

Foto: CW


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Nancy Drew Grant 2021 2021 1
The 100 Jordan Green 2018 2020 2

Filtr seriálů