Sherri Shepherd

Sherri Shepherd

Celé jméno: Sherri Evonne Shepherd
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Less Than Perfect, Sherri, Trial & Error

Datum narození: 22.4.1967 (57 let)

Sherri Shepherd je dcerou Lawrence a LaVerne Shepherovým, kterým se narodila roku 1967 v Chicagu. Má celkem dvě mladší sestry a vzdělávala se na Winston Churchill Elementary School, Eisenhower Junior High School a Hoffman Estates High School.

Původně se zaměřovala především na stand-up komedie, a to už na začátku devadesátých let. Až později si zamilovala herectví a začala se objevovat ve filmech a seriálech. Svých prvních rolí se dočkala roku 1995.

Kariéru odstartovala rolí Victorie Carlson, kterou si zahrála v sitcomu Cleghorne! Následně získala role v dalších především komediálních projektech jako Holding the Baby, Suddenly Susan, The Jamie Foxx Show, Emeril, Wednesday 9:30 (8:30 Central) a Everybody Loves Raymond.

Známá je především díky sitcomu Less Than Perfect, ve kterém si v letech 2002–2006 zahrála jednu z hlavních rolí, a to Ramonu Platt. Kromě toho se věnovala i dabování animovaných postav, a to v seriálech Brandy & Mr. Whiskers či Kim Possible.

Od roku 2007 se podílela na populárním seriálu 30 Rock, kde až do roku 2012 hrála Angie. Vydržela tu sice dlouho, ale objevila se jen v menším počtu epizod. Během toho proto měla čas například na produkci vlastního seriálu Sherri, ve kterém si zahrála ústřední roli.

V průběhu první dekády 21. století začala získávat i velké filmové role. Opět vystupovala především v komediích, ale sem tam se objevila i v nějakých dramatech. Výrazněji se objevila například ve filmech Salon krásy, Precious, Slečna nebezpečná, Woodlawn, Poldův švagr a Letní kemp.

Roku 2012 získala roli Nikki v seriálu The Soul Man, kde vystupovala až do roku 2015. Během toho na sebe upozornila rolí Daphne, kterou si zahrála v seriálu How I Met Your Mother. Poté si zahrála například v seriálech Rosewood, K.C. Undercover či Man with a Plan.

V poslední době získala několik velkých rolí. V letech 2017–2018 vystupovala v seriálu Trial & Error, kde ztvárnila Anne Flatch. Poté zavítala do seriálu Mr. Iglesias, kde si zahrála ředitelku Paulu Madison. Následně získala roli Sharon v seriálu Call Your Mother.

V letech 2001–2009 byl jejím manželem Jeff Tarpley, se kterým má syna Jeffreyho. Následně si roku 2010 vzala za muže scenáristu Lamara Sallyho, nicméně s tím od roku 2014 žije odděleně. Téhož roku se jim však narodil syn Lamar, ke kterému však herečka nemá biologický vztah, protože byla v tomto případě „jen“ náhradní matkou.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Daphne 2013 2013 1

Filtr seriálů