Simon Merrells

Simon Merrells

Celé jméno: Simon S. Merrells
Místo narození: Epping, Essex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Spartacus, Dominion, Knightfall

Datum narození: 14.7.1965 (58 let)

Simon Merrells je anglický filmový, televizní a divadelní herec. Je starším bratrem Jasona Merrellse. Ačkoli v rodině nebylo herecké zázemí, oba chlapci měli o herectví zájem. Navštěvovali dramatické kurzy, pak školu Sylvie Young a v Simonovém případě dramatickou školu.

Aby mohl financovat cestování do Mexika, kde se věnoval malování, pracoval jako taxikář. Zapojil se do okrajového divadla v Brightonu, kde žil jeho bratr, když se vrátil do Anglie. Nakonec se vrátil k herectví a v roce 1994 se začal herectví věnovat profesionálně. Simon byl během života obzvláště plodný na jevišti s takovými prestižními organizacemi jako National Theatre a Royal Shakespeare Company.

V televizi se stal známým v britském seriálu Family Affairs. Také měl důležitou roli ve filmu Invisible Eyes. Simon je ale nejlépe známý jako Marcus Licinius Crassus ze seriálu Spartacus. kvůli kterému musel podstoupit přísnou dietu a náročný fyzický trénink. Během přípravy na svou roli tak zhubl 9,5 kg. Simon také ztvárnil postavu Juliana v seriálu Dominion.

Mezi jeho další seriály patří Knightfall, The Tomorrow People a v menších rolích se objevil v Legends of Tomorrow a The Musketeers.

Autor profilu: @ebbie.miner

Foto: History


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Knightfall Tancrede 2017 2019 2
Dominion Julian 2015 2015 1
Spartacus Marcus Licinius Crassus 2013 2013 1

Filtr seriálů