Skeet Ulrich

Skeet Ulrich

Celé jméno: Bryan Ray Trout
Místo narození: Lynchburg, Virginie, USA
Známé projekty: Scream, Jericho, Riverdale

Datum narození: 20.1.1970 (54 let)

Skeet se narodil v americkém Lynchburgu jako Bryan Trout. Vyrůstal v Concordu (Severní Karolína) se svou matkou Caroly Elaine Wax. Skeetův otec pracoval v restauraci a jeho první nevlastní otec D.K. Ulrich, po kterém převzal své současné příjmení, byl závodník a majitel týmu NASCAR. Jeho přezdívka „Skeet“ je zkrácenou verzí přezdívky „Skeeter“, kterou dostal od trenéra baseballové Malé ligy kvůli svému malému vzrůstu. Kvůli špatnému zdraví a četným záchvatům spojených s pneumonií musel v deseti letech podstoupit otevřenou operaci srdce.

Vystudoval na Northwest Cabarrus High School, poté se přihásil na univerzitu ve Wilmingtonu, ale nakonec skončil na Newyorské univerzitě, kde si jej všiml dramatik David Mamet.

Známý je díky rolím v popolárních filmech 90. let, např. jako Billy Loomis ve Vřískotu, či Chris HookerThe Craft. Ze seriálového světa si zahrál Paula CallanaMiracles, Johnstona Jacoba GreenaJerichu, nebo detektiva Rexe Winterse v původním Law & Order . Na počátku roku 2017 se objevil jako FP Jones v seriálu Riverdale, ve kterém pro druhou řadu získal povýšení na hlavní postavu.

Foto CC BY 2.0 Thomas Attila Lewis, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Riverdale FP Jones 2017 2021 5

Filtr seriálů