Sofia Helin

Sofia Helin

Celé jméno: Sofia Margareta Götschenhjelm Helin
Narozena: Hovsta, Örebro, Švédsko
Známé projekty: Bron/Broen

Datum narození: 25.4.1972 (51 let)

Sofia Helin je švédská herečka. Narodila se v roce 1972 do rodiny otce prodavače a matky zdravotní sestry. V šesti letech přišla o bratra a babičku při autonehodě. Její rodiče se v dětství rozvedli, dál žila s matkou, otec však bydlel blízko a často jej navštěvovala.

Absolvovala filozofii na Lundské univerzitě, herectví studovala na Švédské národní akademii ve Stockholmu. Jejím manželem je duchovní švédské církve Daniel Gotschenhjelm. Spolu mají dvě děti, syna Ossiana a dceru Nike.

Embed from Getty Images

Poprvé se na filmovém plátně objevila v akčním thrilleru Beck – Sista vittnet. V roce 2004 si zahrála v dramatu Lidé z Dalecarlie. Do širšího povědomí diváků se dostala svojí rolí v kriminálním seriálu Most, který si získal popularitu po celém světě.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Bron/Broen Saga Norénová 2011 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů